AUTA

Z Londynu do Gorzowa. Maluch co zwiedza świat pojawi się w mieście! Razem z nim inne klasyki

2023-06-22 15:58

To będzie niezwykłe wydarzenie! W niedzielę (25.06) do Gorzowa zjadą... maluchy, czyli kultowe Fiaty 126p. Pięć niezwykłych pojazdów będzie można podziwiać na bulwarze. Wśród nich jedyny w swoim rodzaju maluch, który od paru lat przemierza cały świat!

Fiaty 126p na trasie Anglia-Polska. Pojawią się też w Gorzowie

Pięć niezwykłych, klasycznych aut rodem z PRL rozpocznie swoją podróż w sobotę (24.06) w Londynie. To właśnie na clacket Serwis przy M25 w pobliżu Londynu zaplanowano oficjalne miejsce zbiórki. Dwa auta dotrą tam z północy, a trzy z południa Anglii i wszyscy wspólnie skierują się do Polski.

Grupa w sobotę rano wystartuje z portu w Dover i noc spędzi w Hannoverze w Niemczech. Następnego dnia ekipa rajdowców będzie już w Gorzowie!

Auta zaparkują na gorzowskim bulwarze między godziną 10:00 a 12:00. Na miejscu ma się też pojawić Automobil Klub Gorzowski. Każdy będzie mógł przyjść i oglądnąć te wyjątkowe pojazdy, zwłaszcza, że wszystkie znajdują się w świetnym stanie! Wśród nich będzie też niezwykły maluch, który od czterech lat podróżuje po całym świecie!

Docelowo maluchy mają dotrzeć do Wałcza, gdzie zakończy się ich wspólna podróż. Część z nich ruszy jednak w dalszą drogę, do Bydgoszczy i Grudziądza.

Maluchem przez świat, aż do Gorzowa

Wszystko zaczęło się za sprawą 24-letniego Piotrka i jego fiata. W 2019 roku Piotr Kasper postanowił wyruszyć maluchem w swoją pierwszą dużą podróż po Polsce. Tak mu się spodobało, że następnym razem pojechał dalej, aż do... Wielkiej Brytanii! I od tamtej pory Piotrek wraz ze swoim niezawodnym autem rocznie robią 50 tysięcy kilometrów po całym świecie! Zaliczyli już 17 krajów i łącznie na liczniku mają już ponad 200 tysięcy przejechanych kilometrów.

A podróż jeszcze się nie kończy! Jak przyznał Piotrek: to niesamowita przygoda, a sam maluch wzbudza ogromne zainteresowanie, dlatego podróżowanie nim to czysta przyjemność!

Każdy kto chciałby porozmawiać z Piotrkiem o jego podróżach i przygodach, jakie trafiły mu się na trasie będzie miał ku temu okazję już w niedzielę (25.06).

Sonda
Lubisz klasyczne auta?
Fiat 126p pomagał przy pracy na lotnisku w Balicach