Gorzów: AJP

i

Autor: SG

Edukacja Gorzów

Z certyfikatem w wielki świat. Nowe możliwości w AJP

2024-04-03 15:25

Gorzowska uczelnia jest jedną z nielicznych w kraju, która kształcić będzie swoich studentów w oparciu o Akademię Mechatroniki Siemens. AJP zyskało nowoczesne laboratorium, studenci zaś otrzymają certyfikaty, które są respektowane pod każdą szerokością geograficzną.

Na AJP studentów mechatroniki kształcić będzie się na najwyższym poziomie. Dostaną na to certyfikat. Wydział techniczny gorzowskiej akademii wzbogacił się o nową pracownię mechatroniki, w ramach projektu Akademia Mechatroniki Siemens. Powstała ona w współpracy z tym globalnym koncernem.

Studenci Akademii im. Jakuba z Paradyża mają do dyspozycji prawdziwą linię technologiczną, z maszynami, które spotkać można w nowoczesnych fabrykach. Żacy nauczą się je programować, obsługiwać, budować całe ciągi technologiczne i w razie awarii je naprawiać. Na koniec otrzymają certyfikat potwierdzający te umiejętności, który będzie przepustką do pracy na całym świecie.

Gorzowska uczelnia jest trzecią w Polsce, która może pochwalić się takimi możliwościami. Wyposażenie laboratorium mechatroniki kosztowało 1 mln 200 tys. zł. Pierwsze certyfikaty mają być wydane w październiku.

Znasz autorów kultowych książek s-f? Dopasuj twórcę do jego dzieła

Pytanie 1 z 10
Autorem książki „Diuna” jest: