Samochód Google Maps

i

Autor: fot. K. Krallis, SV1XV / www.commons.wikimedia.org

MAPY

Samochody Google Maps koło Gorzowa. Gdzie pojawi się charakterystyczny wóz?

2024-04-03 13:59

Mapy Google to jedno z ulubionych narzędzi wszystkich podróżującyh po kraju i za granicy. Aby funkcjonowały sprawnie konieczne jest ich regularne aktualizowanie. Już wkrótce auta z aparatami fotograficznymi wyjadą na ulice, by odświeżyć dane z usługi Street View. Pojawią się także w okolicy Gorzowa!

Zwiedzaj świat bez wychodzenia z domu dzięki Google Street View

Street Wiev to usługa, która łączy ze sobą miliardy zdjęć panoramicznych, by odwzorować otoczenie, a następnie zaprezentować je na Mapach Google. Dzięki temu możliwe jest internetowe zwiedzanie wybranej okolicy - można poruszać się po ulicach tak, jak podczas zwykłego spaceru.

Dzięki Street View możesz odkrywać zabytki z całego świata i cuda natury, a także znajdować muzea, obiekty sportowe, restauracje i małe firmy. Możesz używać tego trybu w Mapach Google oraz w galerii Street View" informuje support Google.

Zanim jednak zdjęcia trafią do Internetu, ktoś musi je zrobić! W tym celu, na drogi wyjeżdżają m.in. specjalnie oznakowane auta Google, z umieszczonym na dachu aparatem fotograficznym. Tak wykonane zdjęcia udostępniane są później internautom.

Auta Google w Lubuskiem. Przejadą koło Gorzowa

Jeszcze w tym roku samochody robiące zdjęcia do Street View przejadą przez wszystkie polskie województwa. Na ich drodze nie zabraknie również lubuskiego. Jeśli chodzi o miejscowości najbliżej Gorzowa, to pojawią się w Drezdenku oraz w Strzelcach Krajeńskich. Na trasie ich przejazdu znalazły się także miejscowości położone bliżej Zielonej Góry.

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie będą robione zdjęcia okolicy. Samochody mają przejechać przez miasta w terminie od marca do listopada.

Warta w Gorzowie opada. Sytuacja się normuje

Sonda
Korzystasz z Google Street View?
7 najlepszych urządzeń GOOGLE HOME do twojego inteligentnego domu w 2024 r.