gorzów ubrania

i

Autor: pxhere.com zdjęcie ilustracyjne

Zbiórka dla bezdomnych

Wystarczy przejrzeć szafy czy piwnice i pomóc. Gorzowskie schronisko czeka!

2023-11-28 16:12

Przede wszystkim dobra i czysta odzież potrzebna jest w schronisku im. Brata Krystyna w Gorzowie. Tradycyjnie o tej porze roku przydadzą się także koce, pościele, ale również żywność z długim terminem ważności. W placówce przy Słonecznej coraz mniej wolnych miejsc.

Zbliża się zima, już mamy przymrozki, a bezdomnych w schronisku przy Słonecznej nie brakuje. W sumie jest około stu miejsc, ale w razie potrzeby będą dostawiane łóżka. Tam mają ciepły kąt, posiłek, kąpiel i ubranie. Jednak bez pomocy mieszkańców przetrwać im będzie trudno. Potrzebne są zimowe ubrania i środki czystości, ale nie tylko.

- Bywa, że u kogoś leży koc ileś lat i nie wie co ma z nim zrobić, trzeba go przynieść do nas. Może ktoś ma pościel w dobrym stanie, ale nie odpowiada mu już kolorystycznie, a może talerzy mamy za dużo, dzieci powyrastały z zabawek albo na stanie jest płaszcz czy ubranie, które nam nie pasuje, bo brzuszek urósł - mówi Augustyn Wiernicki, prezes stowarzyszenia pomocy bliźniemu im. Brata Krystyna.

gorzów schronisko Słoneczna

i

Autor: archiwum redakcji Schronisko mieści się przy Słonecznej w Gorzowie.

Przydadzą się także swetry, bluzy, kurtki czy ciepłe obuwie. Odzież czy inne potrzebne rzeczy można przynosić codziennie do Centrum Charytatywnego im Jana Pawła II przy ulicy Słonecznej 63 w Gorzowie.

"Zachęcam rodziców, by mówili co czują i co myślą". Psychiatra radzi, jak zapobiegać depresji u dzieci i młodzieży

Sprawdź, czy jesteś uczciwym człowiekiem!

Pytanie 1 z 10
Zaspałeś do pracy. Spóźniłeś się na bardzo ważną konferencję, o której wiedziałeś już od miesiąca. Co powiesz przełożonym i współpracownikom, gdy wejdziesz do biura w trakcie spotkania?