Wyprzedzał na przejeździe kolejowym, a potem uciekał policji! Ogromny mandat dla kierowcy

2022-02-08 12:28

6,5 tys. zł grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów i do pięciu lat więzienia – to konsekwencje, na jakie naraził się 24-latek zatrzymany przez policjantów z Sulęcina (Lubuskie). Mężczyzna popełnił kilka poważnych wykroczeń drogowych w tym między innymi wyprzedzał na przejeździe kolejowym, a także uciekał policji.

Jak poinformowała we wtorek Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie, mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli, odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, naruszenie zakazu wyprzedzania na przejeździe kolejowym i niezastosowanie się do znaku stop. Do tej sytuacji doszło w piątek (4 lutego br.) w miejscowości Długoszyn niedaleko Sulęcina. Policjanci drogówki byli świadkami rażącego naruszenia przepisów przez 24-latka, który jadąc skodą wyprzedził inny pojazd na oznakowanym przejeździe kolejowym.

CZYTAJ TAKŻE: Gorzów: Zatrzymał pijanego kierowcę po służbie. 59-latek stanie przed sądem

Kierowca uciekał policji, bo nie miał prawka

Funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję o zatrzymaniu osobówki, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca skody nie zareagował, przyśpieszył i zaczął uciekać w kierunku Sulęcina. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Następnie wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Po kilku metrach, został zatrzymany przez policjanta.

- Odpowiedź, co było powodem jego szaleńczego rajdu dał policyjny system. 24-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy. Został on zatrzymany i doprowadzony do jednostki, gdzie usłyszał zarzuty – dodała policjantka.

Zgroza! Wjechała w rodzinę na przejściu. Jechała z zamarzniętą szybą
Sonda
Czy niebezpieczni kierowcy powinni tracić prawo jazdy na zawsze?