Wyprawka szkolna

i

Autor: Canva Pro

SZKOŁA

Wyprawka szkolna 2023. Za co zapłacisz najwięcej? Ceny porażają!

2023-08-14 13:51

Wielkimi krokami, nieubłaganie zbliża się wrzesień, a wraz z nim kolejny rok szkolny. W tej chwili warto więc zacząć kompletować już szkolną wyprawkę, by nie dać się zaskoczyć brakiem piórnika lub zeszytu już pierwszego dnia. Jak się jednak okazuje, ceny wyprawki szkolnej w tym roku mogą przywrócić o zawrót głowy! Za co zapłacimy najwięcej?

Połowa wakacji za nami i już wkrótce rozpocznie się rok szkolny 2023/2024. W tej chwili w trwa prawdziwy szturm na sklepy w poszukiwaniu wszystkiego co powinno się znaleźć w szkolnej wyprawce. A nie jest tego mało!

Co więcej, ceny w tym roku są wyjątkowo wysokie. Wszystko z uwagi na problemy gospodarcze na całym świecie oraz wysoką inflację. Według szacunków za wyprawkę szkolną 2023 trzeba zapłacić średnio... powyżej 500 zł, a to i tak najbardziej optymistyczna wizja! Szacuje się, że ogólny koszt może się wahać w granicach od 500 do nawet 800 zł.

Co jest najdroższe w wyprawce szkolnej 2023?

Najwięcej pieniędzy trzeba przeznaczyć na książki i podręczniki. Tutaj w najtrudniejszej sytuacji są rodzice lub opiekunowie uczniów szkół licealnych i ponadpodstawowych, którzy nie dość, że tych książek potrzebują najwięcej to jeszcze są one po prostu najdroższe. W przypadku niektórych przedmiotów koszt jednego podręcznika to nawet w granicach 100 zł! Średnio trzeba za nie zapłacić ponad 50 zł. Cenią się przede wszystkim podręczniki do nauki języków obcych.

Mowa tu o książkach nowych, zakupionych w księgarniach. Dużo taniej wyjdzie w przypadku odkupienia od kogoś ze starszych roczników. Przed rozpoczęciem roku szkolnego w wielu miastach i szkołach organizowane są też różnego rodzaju kiermasze i targi, na których można kupić podręczniki z drugiej ręki.

Na drugim miejscu na liście najdroższych rzeczy w wyprawce szkolnej znajdzie się odzież i obuwie codziennie oraz sportowe. Odpowiedni strój potrzebny jest na lekcje wf-u (koszulka, spodenki, trampki), ale także do codziennego uczestniczenia w lekcjach.

Jeśli chodzi o ceny to tutaj wszystko zależy od indywidualnych upodobań, ale jak każdy wie, ubrania z roku na rok kosztują coraz więcej! Tutaj jednak również dobrym pomysłem jest sięganie po rzeczy już używane, dostępne na platformach sprzedażowych w Internecie. Niekoniecznie są one w złym stanie, czasem po prostu ktoś chce dać drugie życie ciuchom, których już nie nosi.

Na trzecim miejscu przybory szkolne i plecak (jeśli ktoś potrzebuje nowego).

Wyprawka dla pierwszoroczniaków. Będzie drogo!

Ceny wyprawki szkolnej w 2023 roku najboleśniej odczują rodzice maluchów, które do szkoły idą po raz pierwszy. Tutaj, nie dość, że trzeba kupić od podstaw wszystkie przybory szkolne (długopisy, zeszyty, kredki, farby, bloki, przypory geometryczne), porządny plecak i podręczniki, to jeszcze dochodzą do tego elementy wyposażenia pokoju, który powinien sprzyjać nauce.

Bo to właśnie ten czas, by dobrać dla dziecka odpowiednie biurko, krzesło i zadbać o edukacyjną formę otoczenia (mapy, wykresy, kalendarze, miejsce na książki, przybory, itp.). 

Artykuły szkolne zalały sklepy. Ile zapłacimy za wyprawkę na rok szkolny 2023/2024?

Sonda
Stać Cię na wyprawkę szkolną w tym roku?
Dyrektor szkoły: Nauczyciele uciekają ze szkół publicznych!