SOR Gorzów

i

Autor: www.google.maps.pl

LEKARZ

Nagła choroba lub wypade? Gdzie do lekarza w majówkę w Gorzowie?

2024-05-02 8:20

Zarówno w środę jak i w piątek (1.05 i 3.05) nieczynne są gabinety podstawowej opieki zdrowotnej. To oznacza, że w trakcie majówki nie dostaniesz się do swojego lekarza rodzinnego. Co więc robić w trakcie zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia? Podpowiadamy, gdzie uzyskasz pomoc medyczną podczas długiego weekendu.

Przeziębienie i gorączka podczas majówki - co robić?

Jeśli masz do czynienia ze zwykłym kaszlem, katarem lub po prostu podwyższoną, niezagrażającą życiu temperaturą to w pierwszej kolejności spróbuj skorzystać z domowych metod leczenia. Okłady z zimnej wody, herbaty ziołowe lub z cytryną i miodem na wzmocnienie organizmu, a do tego powszechnie dostępne środki farmakologiczne, które możesz kupić w aptece bez recepty powinny pomóc w mniej poważanych dolegliwościach.

Co innego, jeśli niepokojące objawy nie tylko nie ustępują, ale wręcz się nasilają. Pamiętaj, że gdy temperatura ciała podskoczy do 40 stopni i wyżej to jest to sytuacja wymagająca pilnej pomocy lekarskiej!

Pomoc medyczna 1 i 3 maja w Gorzowie

Gdy nie działają gabinety POZ (a dzieje się tak nie tylko w dni świąteczne, ale także w weekendy czy w nocy) po pomocą medyczną można się udać do gabinetów nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Działają one w gorzowskim szpitalu, a lekarze przyjmują tam całą dobę.

Gabinety mieszczą się w kompleksie szpitalnym przy ulicy Dekerta od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Aby się do nich dostać, należy przejść przez Izbę Przyjęć pod wiatą dla karetek.

Ważne! Do lekarzy pracujących w gabinetach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej nie zgłaszamy się w celu uzyskania zwolnienia lub przedłużenia recepty nawet na leki przyjmowane stale.

Ból w klatce piersiowej, kołatanie serca - z poważniejszymi problemami jedź na SOR!

Jeśli w trakcie majówki dopadną Cię dolegliwości zagrażające życiu to natychmiast powinieneś się udać na Szpitalny Oddział Ratunkowy. To właśnie tam można uzyskać fachową opiekę w przypadku nagłego, zagrażającego życiu pogorszenia stanu zdrowia. Mowa m.in. o nagłych urazach, w tym ranach ciętych, wypadkach, zaburzeniach świadomości lub mowy, ostrym bólu w klatce piersiowej czy nawet ostrym bólu brzucha.

Jeśli sytuacja tego wymaga można wezwać karetkę, która natychmiast podejmie odpowiednie działania i przewiezie osobę wymagającą pomocy na SOR.

Zobacz też: Atrakcje Gorzowa. Gdzie warto się wybrać na majówkę?

Sonda
Czy masz w domu apteczkę?
Poradnik Zdrowie: różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą