Zakupy

i

Autor: designed by Freepik, https://pl.freepik.com/, Freepik Sklepy otwarte w Krakowie 1 maja 2024. Gdzie można zrobić zakupy?

majówka 2024

Weekend majowy, a otwarte sklepy. Czy będą otwarte? Sprawdzamy

2024-04-25 13:46

Wielkimi krokami zbliża się weekend majowy. Są to dni wolne od pracy, więc duże sklepy spożywcze będą zamknięte (oprócz 2 maja). Jednak niektórzy mieszkańcy z pewnością będą musieli zrobić chociaż drobne zakupy, bo np. czegoś im zabraknie. Sprawdziliśmy, które sklepy w te dni będą otwarte.

Każdorazowe święta mogą stwarzać niemały problem ludziom, którzy akurat w te dni mają wolne w pracy i chcą zrobić zakupy. Jak wiemy, tego dnia większe markety są zamknięte, więc społeczeństwo musi radzić sobie w inny sposób.

Dzień wolny od pracy nie oznacza jednak, że wszystkie sklepy w całym Gorzowie będą zamknięte. Takie dni, jak właśnie 1 czy 3 maja, to "raj" dla mniejszych, osiedlowych sklepów. Właśnie te miejsca są tego dnia najbardziej pożądane. Za ladą mogą stać jedynie właściciele danego punktu sprzedaży.

Osiedlowe sklepy, to nie wszystko. Popularna w naszym kraju sieć sklepów "Żabka" również może być otwarta, bo każda ma swojego właściciela. Jeśli on sam dla siebie będzie pracownikiem, to również może handlować w te dni. To samo tyczy się sieci sklepów "Lewiatan", czy "Carrefour Express".

Kolejnym punktem awaryjnych zakupów są także stacje benzynowe, które w większości przypadków są otwarte całodobowo. Od kilku lat stacje są coraz bardziej rozbudowane i mają w swojej ofercie tak naprawdę wszystkie najpotrzebniejsze produkty. W Gorzowie również ich nie brakuje.

Sieć kawiarni So! Coffee otworzyła się w Gorzowie. Jak wygląda w środku?

Oprócz obchodów 1 i 3 maja, większość ludzi wykorzystuje ten dzień na czas dla rodziny. Tu podpowiadamy, że np. spacer po placu katedralnym może zakończyć się wizytą w kawiarni, czy lodziarni. Właściciele, póki co, nie gwarantują, że ich punkty będą otwarte, ale można zakładać, że niektóre kawiarnie otworzą się właśnie w tym okresie, by ugościć klientów.

Karkówka czy kiełbasa z grilla? Majówka okiem Polaków #EwelinaPyta
Sonda
Czy robisz zakupy w dni wolne od pracy?