gorzów klucze mieszkanie

i

Autor: Fragles zdjęcie ilustracyjne

Wynajęcie mieszkania słono kosztuje. Ile zapłacimy w Gorzowie?

2022-10-11 12:04

Wysokie ceny najmu, wysokie kaucje. Kawalerki czy mieszkania kilkupokojowe osiągnęły spory popyt. Przyczyn takich zmian jest kilka. Jak długo utrzymają się takie stawki na rynku nieruchomości?

Napływ uciekinierów z Ukrainy, inflacja oraz podwyżki cen prądu i gazu doprowadziły do tego, że ceny, jak na 120-tysięczne miasto, są kosmiczne. Za wynajęcie kawalerki w centrum Gorzowa chcą 1500 złotych, do tego dochodzi czynsz i media, nie mówiąc o kaucji.

- To było coś, co mi się najbardziej w głowie zaznaczyło. W  momencie kiedy nastąpiła eskalacja konfliktu w Ukrainie, otrzymywałem po czterysta telefonów tygodniowo odnośnie wynajmu mieszkania. To ekstremalna liczba telefonów, która dotychczas się nie wydarzyła. To nam pokazuje co dzieje się z rynkiem nie tylko w Gorzowie, ale także w Polsce - mówi Tomasz Radziński, agent nieruchomości w Gorzowie.

gorzów miasto

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl W Gorzowie podrożał wynajem mieszkań.

Na portalach społecznościowych wynajem dwóch pokoi np. przy Piłsudskiego w Gorzowie kosztuje 1900 złotych, a trzech przy Londyńskiej- 2,5 tysiąca. Doliczyć trzeba jeszcze kaucję- od 2 tysięcy wzwyż.

Zatem wynajęcie mieszkania słono kosztuje. Specjaliści przewidują, że za kilka miesięcy rynek nieruchomości powinien się ustabilizować. Czy tak się stanie? Czas pokaże...

Szokujący film piekarskiego ratownika medycznego. Nagranie odbija się szerokim echem w internecie

QUIZ. Sprawdź, czy jesteś mistrzem przysłów. Nie zdobyć 8/10 to prawdziwy obciach

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Co to znaczy?