Paryż

i

Autor: www.fshoq.com

WAKACJE

Wycieczkę do Paryża skończyła bez pieniędzy. Uważaj na fałszywe biura podróży! Możesz stracić oszczędności

2023-06-14 9:56

Lato za pasem i to już chyba ostatnia chwila na zaplanowanie wakacyjnego wyjazdu. Organizując sobie wycieczkę pamiętaj jednak, by dokładnie sprawdzić oferty wyjazdu lub biuro podróży, z którego chcesz skorzystać. W innym wypadku może się to skończyć utratą pieniędzy, czego na własnej skórze doświadczyła jedna z mieszkanek Gorzowa.

Wykupiła apartament w Paryżu. Okazało się, że oferta była nieprawdziwa

To miała być wycieczka marzeń, do pięknego apartamentu w romantycznej stolicy Francji. Gorzowianka, chcąc mieć pewność, że znajdzie najlepszą ofertę wyjazdu, już teraz zaplanowała sobie przyszłoroczne wakacje. W Internecie znalazła ofertę pięknego apartamentu w świetnej lokalizacji i z niezwykłym widokiem. Postanowiła więc zapytać o rezerwację i skontaktowała się z osobą podajacą się za pracownika jednej z francuskich agencji nieruchomości. Rezerwując pobyt nic nie wzbudziło podejrzeń kobiety, wszystkie dokumenty wyglądały na prawdziwe, a obsługa prowadzona była w profesjonalny sposób.

Dlatego też gorzowianka przelała łącznie niemal 2700 euro na podany numer konta. I tutaj zaczęły się problemy.

Po przelaniu wymaganej kwoty kobieta dostała informację, że musi dokonać kolejnego przelewu z uwagi na problemy z transferem pieniędzy. To od razu wzbudziło podejrzenie gorzowianki, która chciała zrezygnować z tej rezerwacji i zażądała zwrotu pieniędzy. Oszustka namawiała jednak do przelania łącznie 4000 euro, by zwrócić całość, twierdząc, że takie są procedury - relacjonuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazało ktoś podszywał się pod pracownika agencji nieruchomości, a oferta, na którą skusiła się gorzowianka nie była prawdziwa.

Kobieta więcej pieniędzy już nie przelała, ale straconej gotówki nie udało jej się odzyskać.

Planując urlop dokładnie sprawdź oferty wyjazdu!

Policjanci przypominają, aby planując wakacje zwracać uwagę na wszystkie szczegóły wyjazdu i dokładnie analizować oferty. Co robić, aby nie paść ofiarą wakacyjnych oszustów?

1. Sprawdzaj wszystkie informacje zawarte na stronie internetowej, popytaj znajomych czy wiedzą coś na temat danej wycieczki lub znają podane biuro podróży.

2. Przeglądając ogłoszenie zwróć uwagę na sposób kontaktu z wynajmującym - czy jest podany numer telefonu, adres mailowy, siedziba biura i zweryfikuj prawdziwość tych danych sprawdzając je np. w bazie firm.

3. Upewnij się, że przysługuje Ci prawo do rezygnacji z wyjazdu i zwrotu gotówki (oraz na jakich zasadach).

4. Weryfikuj adresy mailowe, z których dostajesz wiadomości o rezerwacji lub płatności. Oszuści mogą się bowiem podszywać pod istniejące firmy, a adresy mailowe, z których wysyłają informacje mogą się różnić dosłownie jednym znakiem od prawdziwego adresu firmy.

Sonda
Korzystasz z ofert biur podróży?
Zadbaj o uszy na urlopie. Prof. Skarżyński radzi jak uniknąć chorób