Kamil Nowacki wraca do Stali Gorzów

i

Autor: Sonia Kaps fot. Sonia Kaps

Wychowanek Stali wraca do Gorzowa! Uratuje karierę?

2022-11-25 13:29

Za nami żużlowy okres transferowy, który oficjalnie odbywał się od 1 do 14 listopada. Kluby mogły nie tylko parafować normalne umowy z zawodnikami, ale także podpisywać tzw. "kontrakty warszawskie".

Taki rodzaj umowy, to nie inaczej jak ukłon w stronę tych zawodników, którzy nie podpisali oficjalnego kontraktu, ale dzięki umowie "warszawskiej" będą mogli w każdej chwili podpisać kontrakt na przyszły sezon nie czekając na okno transferowe.

Z takiego rozwiązania skorzystał między innymi Kamil Nowacki, który po roku wraca do Stali Gorzów. Nowacki ostatni raz ścigał się w Gorzowie w 2021 roku, gdzie jednocześnie kończył wiek juniora.

Jego występy nie były na tyle dobre, aby mógł podpisać profesjonalny kontrakt choćby w innym klubie, dlatego zrobił sobie roczną przerwę od żużla. Teraz wraca do Stali Gorzów, ale jednocześnie szuka nowego pracodawcy.

Przypomnijmy, że zawodnik nie skończył jeszcze 24 lat, więc może ścigać się w Ekstralidze U24. Z naszych informacji wynika, że Nowacki otrzymał dwie propozycje na starty właśnie w tych rozgrywkach. Jedna jest z Gorzowa, a druga z Częstochowy, którą od razu odrzucił, bo warunki finansowe mu nie odpowiadały. Oferta opiewała na 500zł za punkt i brak pieniędzy na przygotowanie do sezonu, więc trudno się dziwić Kamilowi Nowackiemu.

Sonda
Czy lubisz żużel?