Flagi Polski

i

Autor: M.Pa

WYBORY

Wybory samorządowe 2024 Strzelce Krajeńskie. Czy Mateusz Feder został burmistrzem? Wyniki PKW

2024-04-08 10:44

W niedzielę (07.04) w całej Polsce odbyły się wybory samorządowe. Oficjalne wyniki poda Państwowa Komisja Wyborcza, ale już po godzinie 21:00 powinny być znane pierwsze wyniki sondażowe. Jak przebiegło głosowanie w Strzelcach Krajeńskich?

Wybory samorządowe 2024 w Strzelcach Krajeńskich

Głosowanie w wyborach samorządowych rozpoczęło się o godzinie 7:00 rano, a punktualnie o godzinie 21:00 zamknięto wszystkie lokale wyborcze. To właśnie od tego momentu można poznać pierwsze wyniki sondażowe.

W Strzelcach Krajeńskich głosowanie na burmistrza wyglądało nieco inaczej niż w innych miastach. Wszystko dlatego, że o to stanowisko ubiegał się tylko jeden kandydat. Dokładnie tak samo było w ostatnich wyborach samorządowych w 2018 roku.

W wyborach samorządowych 2024 jedynym kandydatem na burmistrza Strzelec Krajeńskich był ponownie Mateusz Feder.

Jak wygląda głosowanie w przypadku jednego kandydata?

Mieszkańcy Strzelec Krajeńskich nie mieli możliwości wybrania kandydata spośród kilku zgłoszonych osób. To jednak wcale nie oznacza, że startujący w wyborach Mateusz Feder na pewno zostałby burmistrzem.

Na karcie głosowania mieszkańcy mogli się bowiem opowiedzieć za albo przeciw jego kandydaturze. Żeby kandydat został wybrany do władzy, musi uzyskać przynajmniej połowę głosów na "tak".

Kto został burmistrzem Strzelec Krajeńskich? Oficjalne wyniki

Po raz kolejny Mateusz Feder został wybrany na burmistrza Strzelec Krajeńskich. Zagłosowało na niego 5058 osób, co dało mu 88,58% poparcia.

Sonda
Byłeś/aś na wyborach?