Przyjecia zostały wstrzymane na Oddziały Neurologii oraz Rehabilitacji Neurologicznej

i

Autor: MZ Przyjecia zostały wstrzymane na Oddziały Neurologii oraz Rehabilitacji Neurologicznej

Wstrzymane przyjęcia w gorzowskim szpitalu. Co raz więcej zakażeń w Lubuskiem

2020-07-30 14:57

Zamknięty dla nowych pacjentów jest oddział neurologii i rehabilitacji neurologicznej. Wszystko przez koronawirusa.

Jak poinformował na swoich facebookowym profilu Robert Surowiec, wiceprezes lecznicy- procedury bezpieczeństwa zostały wprowadzone po stwierdzeniu dodatniego wyniku w kierunku zakażenia COVID-19 u jednej z pacjentek Oddziału Neurologii.

W lecznicy przy Dekerta, pacjenci przenoszeni między oddziałami mają wykonywane badania pod kątem groźnego patogenu. "Jest to procedura niestandardowa, nieobowiązkowa. Jak się dzisiaj okazało – słuszna" dodaje w poście Surowiec.

W Lubuskiem rośnie liczba zakażonych patogenem. Jest kolejny zgon. W czwartek (30.07) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 10 pozytywnych przypadkach w naszym regionie. Dwie osoby pochodzą z powiatu gorzowskiego, cztery z międzyrzeckiego, po jednej z sulęcińskiego i świebodzińskiego oraz dwie z Zielonej Góry.

Niestety jest 9 ofiara COVID- 19. To 81-latka z powiatu wschowskiego. Aktualnie w regionie odnotowano 390 przypadków koronowirusa. Jeśli chodzi o Gorzów- jest ich 13, a w powiecie gorzowskim- 7. Najwięcej zachorowało mieszkańców powiatu wschowskiego i świebodzińskiego- po ponad 70. Wyzdrowiało ponad 180 Lubuszan.

Cały czas obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz dezynfekcja rąk.

Pierwszy pacjent wyleczony osoczem ozdrowieńca