Gorzów: Kładka dla pieszych

i

Autor: SG

Transport publiczny

Wróci kładka dla pieszych przy moście kolejowym!

2023-04-06 15:05

Trzeba będzie na to poczekać kilka lat, ale sprawa jest pewna. Odbudowa kładki jest częścią większego projektu modernizacji linii kolejowej z Gorzowa do Międzychodu, przez Skwierzynę. Kilka lat trwały starania o jego dofinansowanie. Wreszcie gorzowski projekt dostał zielone światło.

Kolej plus jednak dla Gorzowa. Kładka przy moście kolejowym, nowy przystanek i lepsze połączenie z Poznaniem. ​To wszystko, a nawet więcej zyska Gorzów dzięki temu programowi. Gorzowski projekt, z listy rezerwowej został wciągnięty na listę podstawową, czyli trafi do realizacji. Wyremontowana zostanie linia kolejowa Gorzów - Międzychód, powstanie przystanek Gorzów Zachód na wysokości Placu Słonecznego, wyremontowana zostanie kładka dla pieszych przy moście żelaznym, tory dociągnięte zostaną do strefy ekonomicznej.

Jest jeszcze jeden drobny warunek, że urząd marszałkowski musi podtrzymać swoją deklarację, ale jestem przekonany, że tak będzie, ponieważ wartość projektu to ponad 300 mln zł, a 15 por. jest do sfinansowania po stronie samorządów - mówi Jacek Wójcik, prezydent Gorzowa.

Urząd marszałkowski musi dołożyć 25 mln zł, Gorzów 13 mln. W kosztach partycypować będą też: Deszczno, Skwierzyna, Przytoczna, Międzychód i powiaty gorzowski, międzyrzecki i międzychodzki. Realizacja inwestycji potrwa 7 lat.

QUIZ. Czy znasz piosenki z czołówek polskich seriali? 10/10 dla prawdziwych fanatyków!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Życie, życie jest..."