witnica browar muzeum

i

Autor: commons.wikimedia.org Browar w Witnicy.

Witnica: To będzie JEDYNE w swoim rodzaju muzeum. Jest unijne wsparcie!

2020-11-05 10:42

Cała inwestycja ma kosztować 3,5 miliona złotych. Jej większa część, bo 2,5 miliona pochodzi od marszałka lubuskiego z LRPO 2020. Muzeum Browarnictwa, bo o nie właśnie chodzi, stworzone zostanie w zabytkowej Starej Słodowni, która liczy już 200 lat!

Zaczątek muzeum już jest, bowiem na parterze słodowni znanego witnickiego browaru, kila lat temu, powstała ekspozycja pamiątek związanych z historią browaru. Nowe prace to właśnie kolejny etap.

Zmodernizowane zostaną następne pomieszczenia, w których zamontowany zostanie specjalny sprzęt multimedialny. Dzięki niemu będzie można odpowiednio pokazać eksponaty czy procesy zachodzące przy warzeniu piwa. Obiekt będzie przystępny dla osób na wózkach inwalidzkich. W tym celu zamontowana zostanie winda. Firma skorzysta także z paneli słonecznych.

- Będzie to olbrzymia atrakcja turystyczna z tradycjami piwowarskimi, która ściągnie turystów nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Takich muzeów jest niewiele - mówi Zdzisław Czyrka, prezes Browaru Witnica.

Umowę między urzędem marszałkowskim a firmą, z powodu epidemii, podpisano podczas specjalnej wideokonferencji. Środki wkrótce trafią do browaru i ruszą prace. Do tematu będziemy wracać.

Bekowisko danieli

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?