Gorzów: pożar Witnica

i

Autor: Monika Suchecka Tak teraz wyglada budynek przy ul. Kostrzyńskiej w Witnicy.

Witnica: Spalony budynek przy Kostrzyńskiej trzeba odbudować. Pogorzelcy proszą o wsparcie

2021-03-23 16:57

Zbiórki na portalach, kiermasz charytatywny, to wszystko na rzecz rodzin, które ucierpiały przez pożar z 21 lutego. Spłonął wówczas budynek przy ul. Kostrzyńskiej, dach nad głową straciły 3 rodziny. Kilka dni temu zapadła decyzja o odbudowie domu. Koszt to kilkaset tysięcy złotych. Dla pogorzelców to ogromne obciążenie, dlatego proszą o pomoc.

Pogorzelcy z Witnicy potrzebują pomocy. Budynek, w którym mieszkali trzeba odbudować. Dokładne koszty jeszcze nie są znane, ale będzie to kilkaset tysięcy złotych. Trzeba wyremontować dach, klatkę schodową, wymienić instalacje. Ubezpieczenie tego nie pokrywa, więc zająć się tym muszą trzy rodziny, które mieszkały tam przed pożarem. Ludzie, którzy stracili dorobek życia sami sobie z tym nie poradzą.

Bylibyśmy bardzo wdzięczni za materiały budowlane, za firmę która by się tym zajęła i nawet po kosztach by to zrobiła. To są ogromne koszty dla każdej rodziny, więc tutaj pomoc finansowa byłaby tu najlepszym wsparciem, bądź odbudowa - mówi Monika Suchecka, poszkodowana.

Gorzów: pożar Witnica

i

Autor: Monika Suchecka Pożar miał miejsce 21 lutego.

Kto chciałyby pomóc pogorzelcom powinien się kontaktować z panią Moniką pod nr tel. 781 784 435. Uruchomione są zbiórki na portalach zrzutka.pl i pomagam.pl. W Niedzielę Palmową (28.03) przed urzędem gminy w Witnicy odbędzie się kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie na pomoc pogorzelcom.

Przypomnijmy: do pożaru doszło 21 lutego w Witnicy w budynku przy ul. Kostrzyńskiej. Dach nad głową straciły trzy rodziny. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?