gorzów policja oszukał kobiete 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Oszust manipulował kobietą.

Witnica: Omamił i wyłudził 100 tysięcy złotych. 43-latek i 49 zarzutów! [ZDJĘCIA]

2021-06-28 12:26

Działał wraz z dwójką wspólników. Wszyscy na trzy miesiące trafili do aresztu. Mężczyzna przez kilka miesięcy wykorzystał stan zdrowia kobiety i obiecywał zwrot gotówki. Sprawą zajmowali się policjanci z Witnicy.

Gdy kobieta zorientowała się, że jest oszukiwana, natychmiast powiadomiła policję, ale była już stratna 100 tysięcy złotych. Pieniądze dawała 43-latkowi z województwa kujawsko-pomorskiego, z którym poznała się przez internet. Przez pewien czas wymieniali się korespondencją.

gorzów policja oszukał kobiete 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja 43-latek trafił do aresztu.

Potem oszust zaczął wymyślać preteksty do wyłudzenia pieniędzy- a to na przyjazd, na wpłatę kaucji, bo miał problemy z prawem czy wakacje. Mężczyzna wydawał je na swoje potrzeby i dwójki znajomych, którzy mu pomagali. By wzbudzić zaufanie kupił pierścionek zaręczynowy i oświadczył się. Zamieszkali razem. Pieniądze kobiety wydawał na imprezy i alkohol. Wyłudził także spore kwoty na zakup kilku samochodów.

gorzów policja oszukał kobiete 3

i

Autor: materiały Lubuska Policja Mężczyzna nie działał sam.

43-latek usłyszał 49 zarzutów. Przyznał, że zdawał sobie sprawę, że kobieta nie rozumie tego co robi. Ponieważ udało się wyłudzić pieniądze jeden raz, postanowił to kontynuować. Zarzuty postawiono także 54-letniej kobiecie i 26-latkowi.

Piraci drogowi szarżują po warszawskich ulicach
Sonda
Czy zakaz handlu w niedziele powinien być zniesiony w czasie pandemii?