Gorzów: dworzec Witnica

i

Autor: www.witnica.pl Tak wyglądać będzie dworzec w Witnicy po modernizacji.

Witnica: O sylwetkę i kondycję mieszkańcy zadbają na... dworcu kolejowym

2021-03-25 17:35

PKP rozstrzygnęło przetarg na modernizację stacji w Witnicy. Budynek zostanie odnowiony i oprócz obsługi pasażerów stanie się centrum rekreacji. Na piętrze dworca powstanie siłownia, strefa relaksu i fitness.

Dworzec w Witnicy zostanie przebudowany. PKP właśnie wybrała firmę, która zajmie się przebudową, będzie także spora... niespodzianka. Za 14 miesięcy podróżni będą mogli korzystać z nowej poczekalni, kas i toalet. W budynku będzie winda i zostanie on przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Odnowiona zostanie elewacji, powstanie 19 nowych miejsc parkingowych a budynek dawnej toalety zostanie zmieniony w wiatę dla rowerów. Podróżnych i mieszkańców czeka jeszcze jedna nowość - na piętrze dworca powstanie... siłownia, strefa relaksu i fitness.

Z tych sal fitness będą mogli korzystać mieszkańcy gminy. Będzie możliwość wynajęcia tych sal za niewielką opłatą. My jako gmina chcemy jedną część wyremontowanej stacji przeznaczyć na klub abstynenta „Dromader” - mówi Dariusz Jaworski burmistrz Witnicy.

Koszt prac to 7 mln zł. Całość ma być gotowa za 14 miesięcy.

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?