Gorzów: rowery

i

Autor: SG

Sport i rekreacja

Wiosna przyszła, czas wsiąść na rower. Ruszył trening do Rowerowej Stolicy Polski

2023-03-21 15:49

Oficjalny trening potrwa dwa miesiące. Żeby zachęcić gorzowian do zabawy przygotowano upominki. Uczestnictwo nic nie kosztuje, wystarczy ściągnąć apkę na telefon i już można śmigać na rowerze. Kondycja przyda się w czerwcu, kiedy ruszy rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski.

A do Gorzowa wiosna przyjechała na rowerze. ​W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny (21.03) rozpoczął się oficjalny trening do rywalizacji w ramach Rowerowej Stolicy Polski. Potrwa on do 21 maja. Żeby w nim uczestniczyć wystarczy ściągnąć na smartfona aplikację "Aktywne miasta", uruchomić ją, wsiąść na rower i kręcić kilometry. Żeby zachęcić gorzowian do zabawy, przygotowano nagrody.

Dla 10 najlepszych uczestników treningu przygotowaliśmy upominki. Nie dzielimy na kategorie: 10 najlepszych kobiet i 10 najlepszych mężczyzn, ponieważ doświadczenie minionych lat pokazuje, że panie dorównują, a nawet prześcigają mężczyzn - mówi Sandra Kwiatkowska z urzędu miasta.

Kilometry przejechane w trakcie treningu nie będą doliczane do głównej rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski. Kręcimy je dla własnej przyjemności i kondycji, żeby w czerwcu przejechać ich jak najwięcej. Przypomnijmy: w ubiegłym roku Gorzów zajął 4 miejsce.

Quiz. Co wiesz o ciastkach i ciasteczkach?

Pytanie 1 z 10
Ciasto, którego głównym składnikiem są jabłka to: