Wiktor Przyjemski

i

Autor: Sonia Kaps

ŻUŻEL

Wiktor Przyjemski nie dla Stali Gorzów? Klub otrzymał ważny telefon

2023-09-18 17:25

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że transfer Wiktora Przyjemskiego do ebut.pl Stali Gorzów jest na ostatniej prostej. Tak w rzeczywistości nie było. Otoczenie bydgoskiego młodzieżowca miało kilka opcji do wyboru. Teraz już wiemy, gdzie będzie jeździł utalentowany zawodnik. Co z Gorzowem?

O Przyjemskim w Gorzowie było bardzo głośno przy okazji rundy Speedway Grand Prix 2, która odbyła się właśnie na stadionie im. Edwarda Jancarza. Wówczas lokalne media informowały o rzekomym dogadaniu się Przyjemskiego ze Stalą. Fakt jest taki, że obie strony były bardzo blisko porozumienia, ale ostatecznia do niego nie doszło.

To właśnie tam trafi Wiktor Przyjemski. Zawód w Gorzowie?

Przyjemski miał tak naprawdę oferty z czterech klubów. Obie z województwa lubuskiego, a także z Torunia i Lublina. Jak podaje portal WP SportoweFakty, otoczenie zawodnika wybrało czwartą opcję i za rok, jeśli Abramczyk Polonia Bydgoszcz nie awansuje do PGE Ekstraligi, to Przyjemski trafi właśnie do aktualnego mistrza Polski.

Zawodnicy Stali Gorzów spotkali się z kibicami. Widzicie się na zdjęciach?

We wtorek i środę, czyli 12 i 13 września wujek i menedżer Przyjemskiego, Marek Ziębicki poinformował kluby o decyzji zawodnika. Czy Stal Gorzów została obecnie z niczym? Patrząc na to, z kim Waldemar Sadowski negocjował, to wydaje się, że tak. Nie ma Przyjemskiego i nie ma także Oskara Hurysza, gdzie jako pierwsi informowaliśmy o tym, że młodzieżowiec wybrał Enea Falubaz Zielona Góra.

Przyjemski, wbrew pojawiającym się informacjom, nie otrzyma w Lublinie za podpis pod kontraktem miliona złotych. Ta kwota będzie nieznacznie niższa. Oferta Platinum Motoru Lublin, choć była atrakcyjna, to nie była najwyższą z tych, które miał na stole zawodnik. Większe pieniądze gotowe były zapłacić kluby z Zielonej Góry i Gorzowa. Więcej oferowali także torunianie - czytamy w artykule Jarosława Galewskiego.

Gorzowianie skupią się na zakontraktowanych juniorach, czyli Oskarze Paluchu, Jakubie Stojanowskim i Mateuszu Bartkowiaku. Dwaj ostatni po sezonie 2024 kończą wiek juniora. Ebut.pl Stal czeka także na adeptów, którzy mają jeszcze w tym i następnym sezonie zdać licencję "Ż" na motocyklach o pojemności 500 cc.

85 lat KS Unia Leszno. Wystawa "Mówisz Leszno - myślisz żużel"
Sonda
Jesteś zawiedziony/a, że Wiktor Przyjemski nie trafi do Gorzowa?