Dominanta w Gorzowie

i

Autor: pci

MIASTO

Wieża widokowa na Dominancie wkrótce znów będzie otwarta. Od kiedy?

2023-04-20 13:06

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim wydał komunikat w sprawie ponownego otwarcia Dominanty, która znajduje się blisko galerii NoVa Park. Kiedy będzie można wejść na punkt widokowy? Znamy datę.

Wieża widokowa na gorzowskiej Dominancie. Od kiedy?

- Miasto Gorzów Wielkopolski i Ośrodek Sportu i Rekreacji informuję, iż wieża widokowa - Infoglob przy ul. Przemysłowej w Gorzowie Wielkopolskim będzie ponownie czynna od 1 maja 2023r.

Wieża widokowa w Gorzowie. Godziny otwarcia

Wieża widokowa w Gorzowie będzie czynna od 12:00 do 20:00. Te godziny tyczą się również niedziel i świąt.

Co skrywa Dominanta?

Na wstępie warto podkreślić, że Dominanta powstała przy okazji remontu mostu staromiejskiego i ronda św. Jerzego. Na jego środku stworzono wspomnianą wieżę widokową, która mierzy dwadzieścia metrów. Pod nią jest natomiast mini pasaż handlowy. Dominanta znajduje się tuż obok największej galerii w mieście - NoVa Park.

Gorzowska Dominanta nie wszystkim przypadła do gustu

Popularny "pajączek" jest obiektem drwin już od samego powstania. Wielu mieszkańcom nie podoba się sama konstrukcja, ani jej umiejscowienie. Co prawda z początku wieża widokowa cieszyła się dużym zainteresowaniem, ale teraz wygląda to nieco inaczej.

- Jakie miasto taka wieża Eiffla - napisał pan Ireneusz komentując ów wieżę. - Dominanta nie jest taka brzydka jak ją malują..ale w jakiś godzinach powinna być dostępna dla wszystkich by tam wejść i podziwiać widoki.W końcu ma to służyć mieszkańcom, a nie być tylko krytykowaną atrapą - napisała pani Alicja. Podobnego zdania jest pan Sebastian, który broni budowli. - Najpaskudniejszą rzeczą w naszym mieście jest dla mnie przytłaczająca ilość osób, wiecznie niezadowolonych ze wszystkiego. Ludzie!!! Czemu jesteście tacy zgorzkniali i smutni? Co musicie stracić w życiu aby nauczyć się dostrzegać piękno nawet w codziennych drobiazgach? Nawet w architekturze, której może nie każdy potrafi docenić. Jest nasza! Więc jest fajna!

Jednym z plusów gorzowskiej Dominanty jest nie tylko wieża widokowa, ale także punkt odniesienia w skali miasta. Każdy mieszkaniec i turysta mniej więcej wie, gdzie znajduje się Dominanta i dzięki niej można łatwo rozeznać się w terenie.

Najwyższy punkt widokowy w Przemyślu
Sonda
Byłeś/aś już na punkcie widokowym w Gorzowie?