Bezdomny

i

Autor: Canva Pro

ZIMA

Wiesz gdzie przebywają bezdomni? Zgłoś to na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

2023-12-01 13:00

Zima to bardzo trudny okres dla osób bezdomnych, którzy co roku narażeni są na śmierć z wychłodzenia. Dlatego każdy kto ma informacje na temat miejsc, w których przebywają, może to zaznaczyć na specjalnej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nie bądź obojętny na los bezdomnych - apeluje policja

Okres jesienno-zimowy szczególnie daje się we znaki osobom nie mającym dachu nad głową. Żeby uciec przed mrozem często chowają się pustostanach, garażach czy altanach, ale nawet tam grozi im śmierć na skutek wychłodzenia organizmu.

To jednak nie jedyne zagrożenie, ponieważ bezdomni często próbują się dogrzać rozpalając prowizoryczne ogniska, a to może prowadzić do pożarów. Dlatego warto poinformować odpowiednie służby o miejscach, w których przebywają osoby bezdomne. Można to zrobić zarówno dzwoniąc na policję, straż miejską jak i zaznaczając takie punkty na specjalnej, dostępnej w Internecie mapie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - zaznacz miejsca pobytu bezdomnych

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to specjalna mapa, na której można zaznaczać punkty bądź rejony, w których dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Zgłosić można miejsca częstych wypadków, przekraczania prędkości, punkty nielegalnego składowania odpadów czy nawet miejsca, w których przebywają bezdomni.

Odpowiednie zgłoszenie jest wysyłane do policjantów, którzy w ciągu kilku dni muszą zjawić się we wskazanym miejscu i je potwierdzić. To szczególnie istotne w przypadku osób bezdomnych, którym w ten sposób może zostać udzielona niezbędna pomoc.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa można znaleźć na oficjalnej stronie policji: www.policja.pl

Miasto Gorzów pomaga bezdomnym. Zbliża się dla nich najgorszy okres

Sonda
Korzystałeś/aś kiedyś z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?
Przejmujący wywiad z Arturem Binkowskim. Były pięściarz został bezdomnym