Podczas prac został uszkodzony gazociąg

i

Autor: OSP Bogdaniec Podczas prac został uszkodzony gazociąg

Wielu mieszkańców wciąż bez gazu

2022-12-05 9:22

Nie mają gazu, to znaczy, że nie mają ogrzewania, nie mają też ciepłej wody do mycia. Wiele osób na czas usunięcia awarii pojechał do rodziny, czy znajomych, wielu też siedzi i ogrzewa się w inny sposób. Najczęściej za pomocą farelek. A liczniki biją.

Za oknem niewiele powyżej zera, a w domu niewiele powyżej 10 stopni. Bez dostępu do gazu od weekendu było blisko 15 tysięcy mieszkańców kilku gmin - Bogdańca, Witnicy i Kostrzyna nad Odrą. Skutki awarii gazociągu, który wydarzył się pod Gorzowem odczuli też w swoich grzejnikach mieszkańcy południowej części województwa zachodniopomorskiego.

Już w niedzielne późne popołudnie gaz pojawił się z powrotem u pierwszych mieszkańców w gminie Bogdaniec, gdzie doszło do rozszczelnienia rury wysokiego ciśnienia. Jednak aby każde gospodarstwo mogło bezpiecznie użytkować gaz, wszędzie musieli pojawić się pracownicy PSG, aby odpowietrzyć linię. Po wykonaniu niezbędnych czynności, do domów zaczęło płynąć już płynne paliwo.

Mając na uwadze niskie temperatury za oknem, Polska Spółka Gazownictwa wysłała w teren jak najwięcej ekip, które sukcesywnie przywracały dostawy gazu do poszczególnych domów. Wieczorem gaz pojawił się w gminie Dębno oraz Mieszkowice, oraz w całej gminie Bogdaniec.

Sonda
Lubisz "Last Christmas"?