McDonald's - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: pixabay.com Spore zmiany w McDonald’s.

FAST FOOD

Wielkie zmiany w McDonald's! Burgery w innym rozmiarze?! Nadchodzi rewolucja

2023-07-18 13:34

McDonald's planuje dokonać rewizji przepisów na swoje fast foody po 50 latach od ich wprowadzenia, aby odnowić swoje burgery. Klienci od dłuższego czasu skarżą się, że tzw. klasyki stały się mniejsze. Jednak o co dokładnie chodzi w tej rewolucji w przypadku burgerów? - pyta portal dlahandlu.pl.

McDonald's, po 50 latach stosowania swoich klasycznych przepisów na hamburgery i cheeseburgery, planuje wprowadzić zmiany w ich recepturach - donosi rtl.de. Dotychczas klienci byli pewni, czego mogą się spodziewać, odwiedzając restaurację tej sieci fast food.

- Chcemy przeanalizować nasze klasyczne dania. Wprowadzenie wielu drobnych zmian ma na celu doskonalenie smaku - powiedziała rzeczniczka grupy w wywiadzie dla dziennika Bild. W tym tygodniu sieć planuje zaprezentować nowe burgery w Kolonii.

"Bild" przeprowadził przypadkowe kontrole w różnych miastach, które ujawniły, że średnica cheeseburgera zmniejszyła się o prawie centymetr. W przyszłości fast food planuje również piec mniejsze bułeczki, ale o większej grubości. Jednak wkładki mięsne nie powinny tracić na swoim rozmiarze.

Według rzeczniczki McDonald's, decyzja dotycząca zmiany cen leży w gestii poszczególnych oddziałów, ponieważ sieć fast food działa w systemie franczyzowym. To oznacza, że ceny mogą się różnić. Niemniej jednak firma udostępnia "niewiążące rekomendacje cenowe", które są regularnie przeglądane i dostosowywane w razie potrzeby.

Obecnie, według informacji z fastfoodpreise-info.de, cheeseburger kosztuje 1,99 euro w większości oddziałów. Hamburger jest wyceniany na 1,69 euro, natomiast burger z kurczaka to koszt 1,99 euro.

McDonald's w Katarze - TEST. Jak smakuje i ile kosztuje
Sonda
Lubisz jedzenie w McDonald's?