Otwarcie Areny Gorzów przez władze miasta

i

Autor: Łukasz Kulczyński / Urząd Miasta Gorzowa

SPORT

Wielkie siatkarskie święto w Arenie Gorzów. Odbędą się Mistrzostwa Europy Wschodniej

2023-12-08 11:58

Już w najbliższy weekend odbędzie się uroczyste otwarcie nowej hali widowiskowo-sportowej Arena Gorzów. W obieckeic organizowane będą różnego rodzaju wydarzenia, zarówno sportowe, kulturalne jak i gospodarcze. Zaplanowano już pierwsze imprezy, a wśród nich Mistrzostwa Europy Wschodniej w siatkówce! Sprzedaż biletów ruszy jeszcze w grudniu.

Oficjalne otwarcie Areny Gorzów odbędzie się w dniach 9. i 10. grudnia 2023 roku, chociaż już wcześniej nastąpiło otwarcie Areny przez władze miasta. Na weekend natomiast na mieszkańców czeka szereg atrakcji: będą m.in. koncerty, występy, pokaz światła i zimowe miasteczko. Imprezy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że darmowe wejściówki rozeszły się niemal w godzinę, a w tej chwili zaproszenia trafiły na "czarny rynek" i mieszkańcy szukają okazji, by móc je odkupić.

Zimowe miasteczko przy Arenie Gorzów

Jeśli jednak komuś nie uda się zdobyć wejściówki to może skorzystać z atrakcji na zewnątrz hali - to tam stanie zimowe miasteczko ze świątecznymi straganami, food truckami i sceną z muzyką na żywo. Dzieci będą mogły się spotkać z bajkowymi postaciami i wziąć udział w ciekawych konkursach, natomiast na dorosłych czekają kulinarne warsztaty.

Ale otwarcie Areny Gorzów to tylko początek! Już zaplanowano szereg imprez, które będą się tam odbywać w przyszłym roku. Czeka sporo sportowych atrakcji, w tym wielkie siatkarskie wydarzenie!

Mistrzostwa Europy Wschodniej U20 w siatkówce

To właśnie w Arenie Gorzów już w styczniu rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA) w siatkówce, w których to o zwycięstwo powalczy siatkarska reprezentacja Polski U20. W trakcie zawodów siatkarze powalczą o awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy U20.

Turniej odbędzie się w dniach od 10. do 14. stycznia 2024 roku. Sprzedaż biletów na to wydarzenie ruszy 14. grudnia. O szczegółach będziemy jeszcze informować.

Otwarcie Areny Gorzów przez władze miasta

Sonda
Weźmiesz udział w otwarciu Areny Gorzów?
Głos polskiej siatkówki Tomasz Swędrowski: Skomentowałem kilka tysięcy meczów