Gorzów: drzewa

i

Autor: SG

Zieleń miejska

Więcej zieleni w centrum Gorzowa. Będą nowe nasadzenia drzew i kwiatów

2023-06-20 19:51

Gorzowski magistrat chce, żeby w sercu miasta było bardziej zielono. Do końca roku przy ul. Sikorskiego powstanie wiele miejsc, gdzie nasadzone będzie 3,6 tys. roślin i 31 drzew. Na wiosnę 2024 roku centrum powinno zaprezentować zupełnie inną, bardziej zieloną twarz.

Do końca roku centrum Gorzowa ma się zazielenić. Przy ul. Sikorskiego pojawią się klomby z nasadzeniami, a do tego drzewa. Urzędnicy pokazali wizualizacje jak ma wyglądać odbetonowane centrum. Obsadzony drzewami będzie m.in. Stary Rynek​. Więcej zieleni pojawi się na odcinku od ul. Hejmanowskiej do Strzeleckiej. Wszystko zostanie posadzone w gruncie, z centrum znikną betonowe donice. Łącznie pojawi się 3,6 tys. roślin w tym wiele miododajnych i 31 drzew.

Gorzów: drzewa

i

Autor: SG

Musieliśmy dokładnie przeanalizować możliwości tego terenu, tak żeby maksymalnie powtórzyć te zielone enklawy, które są wzdłuż ulicy Sikorskiego, ale żeby było ich jak najwięcej. Musieliśmy uwzględnić kwestie bezpieczeństwa i infrastruktury podziemnej - mówi Iwona Olek, zastępca prezydenta Gorzowa.

Całość ma kosztować 3,5 mln zł z czego miasto pozyskało blisko 3 mln zł dofinansowania. Wszystkie prace mają być wykonane do końca roku. A efekt w pełnej krasie zobaczymy na wiosnę przyszłego roku.

Quiz. Największe piękności PRL. To w nich kochali się wszyscy mężczyźni w Polsce!

Pytanie 1 z 10
Za jej twarz każdy dałby się zabić w piosence „Autobiografia” grupy Perfect. To:
Pola Raksa