szpital chemioterapia

i

Autor: facebook.com/szpitalgorzow Wizualizacja wnętrza nowego oddziału chemioterapii dziennej.

Więcej pacjentów będzie mogło skorzystać z chemioterapii w Gorzowie

2020-03-02 19:19

3 miliony złotych przekazał gorzowskiej lecznicy marszałek lubuski. Oddział zostanie wybudowany od nowa- będzie większy i przestronniejszy.

Szpital przy Dekerta w Gorzowie rozbudowuje się. Aktualnie powstaje nowy pawilon OIOM-u. Wkrótce kolejna budowa. Zmiany będą dotyczyć pododdziału dziennej chemioterapii, która obecnie działa na Oddziale Onkologii Klinicznej.

Umowa na dofinansowanie została podpisana. Pieniądze pójdą na opracowanie dokumentacji budowlanej oraz na roboty. Cały koszt inwestycji to 5 milionów 7 tysięcy złotych. 

- Zupełnie nowy parterowy budynek będzie przylegał do ośrodka radioterapii. Stanie po jego lewej stronie. Oznacza to, że pacjenci będą mieli kompleksową opiekę onkologiczną w jednym miejscu – wyjaśnia Agnieszka Wiśniewska, rzecznik placówki.

Chorzy będą mogli skorzystać z 30 stanowisk, a nie jak dotychczas tylko z 14. Leczenie będzie się odbywać w komfortowych, nowoczesnych warunkach, na powierzchni ponad 570 metrów kwadratowych. Nowy oddział wykonany zostanie w formule "zaprojektuj i wybuduj".