gorzów szpital łóżka

i

Autor: materiały szpitala Gorzów

Więcej łóżek covidowych w szpitalu w Gorzowie. Pogarsza się sytuacja epidemiczna!

2021-03-05 16:06

Nie najlepiej wygląda koronawirusowa sytuacja w kraju i w niektórych regionach. Dlatego rząd kolejne obostrzenia wprowadzi w województwie pomorskim. Następne w kolejce są: mazowieckie i właśnie lubuskie. Jest zbyt duży przyrost chorych na 100 tysięcy mieszkańców.

W piątek (5.03) kolejna duża liczba nowych zachorowań w naszym regionie- 585 osób. Z czego najwięcej chorych przybyło w Gorzowie aż 150, w Zielonej Górze- 121, a w powiecie gorzowskim- 65. Odnotowano 13 zgonów. W związku ze wzrostem zarażeń wojewoda, marszałek i przedstawiciele szpitali spotkali się, by ustalić plan działania.

Zdecydowano o utworzeniu dodatkowych 20-30 łóżek w gorzowskim szpitalu. Jak wynika z danych lecznicy- od połowy lutego liczba chorych na COVID-19 rośnie. 15 lutego pod opieką było 87 pacjentów, tydzień później- 130, a w czwartek (4.03)- 166.

Lubuskie jest jednym z trzech województw w kraju, w których liczba zachorowań na koronawirusa na sto tysięcy mieszkańców jest wysoka. Oznacza to, że region może znaleźć się w strefie objętej lock downem. Czy tak się stanie zadecyduje rząd.

Policja przypomina o prawach i obowiązkach rowerzystów

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: