Autor: Marcin Imański / Stal Gorzów

piłka ręczna

Ważne zwycięstwo Stali Gorzów. Mecz wcale nie był taki łatwy i przyjemny!

2023-11-27 13:51

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni Budimex Stali Gorzów. Podopieczni Oskara Serpiny pokonali Handball Stal Mielec 26:23 i dzięki temu awansowali na 6. miejsce wyprzedzając mielczan właśnie.

Początek meczu był niezwykle trudny, bo to goście z Mielca dyktowali warunki. Gorzowianie przegrywali do 18 minuty, ale potem zdołali odrobić starty i wyjść na dwubramkową przewagę. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się remisem. Wszystko za sprawą bramki w ostatnich sekundach Szymona Światłowskiego z Handball Stali Mielec.

Druga połowa to prawdziwy rollercoaster. Mielczanie znów lepiej weszli w mecz i prowadzili jedną bramką. Był to jednak cios za cios, bo na bramkę Handball Stali szybko odpowiadali gorzowianie. Wszystko odwróciło się w 47 minucie, bo to właśnie wtedy Budimex Stal wyszła na prowadzenie, którego ostatecznie nie oddała do samego końca.

Tłumy przywitały nowego zawodnika Stali Gorzów. Co powiedział prezes klubu?

W pewnym momencie zwycięstwo gorzowian wynosiło cztery bramki, ale ostatecznie zakończyło się na trzybramkowej przewadze. Dzięki temu zwycięstwu, podopieczni Oskara Serpiny przeskoczyli w tabeli Stal Mielec i są obecnie na 6. miejscu w tabeli ligi centralnej mężczyzn.

Następny mecz Budimex Stali Gorzów już w najbliższą sobotę 2 grudnia. Nasi zawodnicy zmierzą się w Łodzi z tamtejszą Grot Blachy Pruszyński Anilaną. Początek spotkania o 18:00.

POLSCY PIŁKARZE O ZŁOŚCI W SZATNI PO MECZU Z CZECHAMI. "BYLIŚMY LEPSI OD CZECHÓW