Gorzów: Bogdainec

i

Autor: facebook.com/MuzeumLubuskie Prace przy Zagrodzie Młyńskiej w Bogdańcu (fot. archiwum).

W wakacje ponownie będzie można zwiedzać Zagrodę Młyńską w Bogdańcu

2023-01-11 14:26

Obecnie trwają prace wykończeniowe w zabytkowych obiektach. Inwestycja zdrożała do 12 mln zł. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem na przełomie czerwca i lipca wszystko powinno być gotowe.

Zagroda Młyńska w Bogdańcu ma być gotowa w połowie roku. Inwestycja jest opóźniona 1,5 roku, zdążyła więc zdrożeć. Pierwotnie miała kosztować 7,5 mln zł. Obecnie koszty jakie musi pokryć gorzowskie muzeum wzrosły do 12 mln. W ubiegłym roku zakończono wszystkie prace zewnętrzne na zabytkowych budynkach. Obecnie kładzione są tynki wewnętrzne i podłogi. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem na przełomie czerwca i lipca ponownie będzie można zwiedzać 200-letni obiekt. Przygotowywane są także nowe ekspozycje. Trwa konserwacja zabytków ruchomych. 160 przedmiotów już ten proces przeszło, a kolejne 200 obiektów jest w trakcie. Wszystkie będzie można podziwiać po ponownym otwarciu Zagrody Młyńskiej dla zwiedzających.

Gorzowskie muzeum rozpoczęło remont 200-letniego młynu w marcu 2019 roku. Pierwotnie finisz prac przewidywano na koniec 2021.

Okna i drzwi – egzamin ze stolarki

Pytanie 1 z 10
Współczynnik przenikania ciepła U dla drzwi wejściowych nie może przekroczyć: