Gorzów: biblioteka

i

Autor: SG WiMBP w Gorzowie.

W tym roku biblioteka kupiła już ponad 4700 książek, więc nowości na półkach nie brakuje

2022-07-19 14:56

Dyrektor biblioteki liczy, że uda się osiągnąć poziom zakupów z ubiegłego roku, a wtedy było to 15 tys. egzemplarzy. Posiadanie nowości jest niezbędne, jeżeli biblioteka chce utrzymać przy sobie czytelników.

W gorzowskiej bibliotece nowości wydawniczych nie brakuje. Książka może być świetnym kompanem w czasie urlopu i wakacji. Można zabrać ją na plażę, w podróż, mamy więcej wolnego czasu, część można przeznaczyć na lekturę. A jak wiadomo czytanie rozwija. Wszystkie gorące tytuły znajdziecie w gorzowskiej bibliotece. W tym roku zakupiono już ponad 4700 książek za ponad 140 tys. zł. W większości to pojedyncze egzemplarze, wiec na te najbardziej poczytne trzeba czasami poczekać.

Nowości wydawnicze, książki wydane w roku 2021, 2022 czytelnicy naprawdę doceniają i wypożyczają. A czytelników w Gorzowie mamy 11 tys. Doskonale orientują się w naszym księgozbiorze, wiedzą kiedy przychodzą nowości wydawnicze - mówi Sławomir Szenwald, dyrektor biblioteki w Gorzowie.

książki

i

Autor: pixel2013/CC0/pixabay.com

W ubiegłym roku biblioteka zakupiła 15 tys. tytułów, na co wydano pół mln zł. W tym roku plany są podobne. Duże zakupy planowane są na jesień.

QUIZ. Trudne hasła z krzyżówek. 5 punktów to nie wstyd!

Pytanie 1 z 10
Ma żeberka ze stali?