Pojemniki na śmieci

i

Autor: fot. GOAP/mat.pras. Pojemniki na śmieci

W tych miejscach w Gorzowie powstaną podziemne pojemniki

2023-01-25 11:33

W Gorzowie już niebawem pojawią się nowe podziemne pojemniki. Są bardzo pojemne i estetyczne. Te, które są już na gorzowskim kwadracie, zastąpiły 46 zwykłych kubłów.

Nowe, estetyczne pojemniki pojawią się w ośmiu lokalizacjach na terenie Gorzowa: Przy Fabrycznej w okolicach budynku 43-45, przy Śląskiej, Jasnej, Krasińskiego, Obotryckiej, Łokietka, Chrobrego, Dworcowej, Drzymały i Dąbrowskiego.

Umowa z wykonawcą została podpisana jeszcze w grudniu 2022 roku. Natomiast firma ma 26 tygodni na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Tym samym przetarg na prace na prace budowlane powinien zostać ogłoszony w II kwartale 2023 roku, natomiast pojemniki powinny zostać wybudowane do końca 2023 roku.

W każdej z tych lokalizacji zostanie wybudowane jedno gniazdo, w których znajdzie się pięć półpodziemnych pojemników na odpady. Jeżeli w trakcie projektowania okaże się, że miejsca jest mniej, wówczas pojemniki o pojemności 5 m3 zostaną zamienione na takie o pojemności 3 m3 i zostanie podwojona ich ilość, np. pojawią się po dwa pojemniki na odpady bio lub pozostałe.

Pierwsze podziemne pojemniki na odpady w Gorzowie pojawiły się na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i 30 stycznia. Związek Celowy Gmin MG6 wybudował sześć podziemnych pojemników, które zastąpiły aż 46 zwykłych kubłów o pojemności 1100 litrów.

Sonda
Czy segregujesz śmieci?