Gorzów: kwadrat

i

Autor: Michał Heck Wizualizacja podziemnych pojemników przy "Kwadracie".

Gorzów: Przetarg na podziemne śmietniki przy "Kwadracie"

2020-09-16 13:30

Przy Kwadracie śmietniki zejdą pod ziemię. Powstanie tam inwestycja, o którą zabiegano od dawna. Podziemne pojemniki na odpady powinny być gotowe do końca listopada. Związek Celowy Gmin MG-6 rozpisał już przetarg.

Przy „Kwadracie” powstaną podziemne śmietniki. To pierwsza taka inwestycja w Gorzowie. Starania o nią trwały od kilku lat. Przetarg na wyłonienie wykonawcy jest już ogłoszony. 24 września przedstawiciele Związku Celowego Gmin MG-6 zamierzają otworzyć koperty, wybrać wykonawcę i rozpocząć budowę.

Zależy nam, żeby zrealizować inwestycje do końca listopada. Będzie to powiązane z utrudnieniami, które są teraz przy przebudowie ul. Chrobrego. Przy jednym bałaganie chcielibyśmy zamknąć także naszą inwestycję - mówi Katarzyna Szczepańska z MG-6.

Gorzów: kwadrat

i

Autor: SG Śmietniki staną w tym miejscu.

Podziemne pojemniki pozwolą zlikwidować problem z kubłami na odpady, którymi zastawione są okoliczne ulice. Nad ziemię wystawać będą tylko niewielkie kioski wrzutowe - będzie ich sześć. Cała reszta ukryta będzie pod ziemią. Katarzyna Szczepańska, zapewnia, że firmy odbierające w Gorzowie odpady, są przygotowane do obsługi podziemnych śmietników. Korzystać z nich będą mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, 30 Stycznia, Chrobrego.

Sonda
Jaką przyszłość emerytów w Polsce wolisz: