gorzów nocny szlak 1

i

Autor: Fragles Nocna kultura w Gorzowie.

W sobotę noc należeć będzie do gorzowskiej kultury. To już 14 edycja NSK

2022-06-15 17:07

W tym roku odwiedzić można 42 punkty na Nocnym Szlaku Kulturalnym. Będą koncerty, spektakle, wystawy i performance. Podziwić będzie można także gwiazdy… na niebie.

Kulturalne pospolite ruszenie, czyli Nocny Szlak Kulturalny. W tym roku będzie to już 14 edycja imprezy, która od pierwszej cieszy się dużą popularnością wśród gorzowian.​ W sobotę (18.06) odwiedzić można aż 42 punkty. Atrakcje przygotowały instytucje kultury, a także stowarzyszenia, gorzowskie lokale i grupy twórców. Nie zabraknie koncertów, happeningów, wystaw czy przedstawień, ale to nie wszystko.

Zawita na Nocny Szlak Kulturalny kultura techniczna. Będą motocykle i samochodowe klasyki. Gorzowska grupa Gamma zademonstruje sprzęt do obserwacji astronomicznych. Ten sprzęt jest zupełnie profesjonalny, więc warto wybrać się na błonia za filharmonią - mówi Rafał Stećków z Miejskiego Centrum Kultury.

Ponieważ Nocny Szlak Kulturalny mocno się rozrósł - organizatorzy planują, że kolejne edycje zostaną rozłożone na cały weekend. Szczegółowy program tegorocznej edycji znajdziecie na stornie gorzowskiego MCK-u.

QUIZ. Jak dobrze pamiętasz 40-latka? Kultowy serial PRL bez tajemnic dla prawdziwego fana

Pytanie 1 z 14
Jaki samochód został nazwano "Karwowski" na cześć głównego bohatera Czterdziestolatka?
Czterdziestolatek. Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński)