Lubuskie: W sobotę blokada stacji Orlenu. Gdzie będą protesty? [LISTA]

i

Autor: bielskotv/YouTube

W sobotę blokada stacji Orlenu w Lubuskim. Gdzie będą protesty? [LISTA]

2022-06-10 14:33

W całej Polsce w sobotę odbędą się protesty kierowców na stacjach paliw Orlenu. Blokady będą miały miejsce także w Lubuskim. Z oficjalnej strony organizatora ogólnopolskiego protestu wynika, że w naszym regionie zablokowanych zostanie aż osiem konkretnych stacji. Które? W jakich godzinach? Szczegóły w tekście.

Na facebookowej grupie „Blokujemy Orlen” możemy przeczytać, że organizatorom protestów na stacjach paliw nie podoba się polityka Orlenu, który „mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw”. - Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy, jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację - czytamy.

- Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć "sztuczną" kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw. W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję – opisują sposób przeprowadzenia protestu, jego organizatorzy.

Wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i uszkodził rogatkę

W sobotę blokada stacji Orlenu w Lubuskim. Na tych stacjach będą protesty

Według kalendarium protestów „Blokujemy Orlen” w Lubuskim odbędzie się osiem tego typu akcji w trzech miastach. Wszystkie w najbliższą sobotę 11 czerwca, w godzinach 16.00-18.00. Zablokowane zostaną stacje w:

  • Gorzów Wielkopolski- Stacja Orlen przy ulicy Złotego Smoka 1
  • Świebodzin - Stacja Orlen przy ulicy Wojska Polskiego 8
  • Zielona Góra - Stacje Orlen przy ulicach: Wrocławska 36a, Osiedle Pomorskie 5G, Sulechowska 40, Fabryczna 3, Wojska Polskiego 118, Wrocławska 36A.