Gorzów: MZK

i

Autor: SG Autobusy gorzowskiego MZK.

Autobusy i tramwaje

W maju wchodzi nowy rozkład jazdy MZK. Jakie będą zmiany?

2023-03-10 14:39

Podstawowa ma być taka, że gorzowianie nie będą długo czekali na przyjazd autobusu. Na głównych trasach w szczycie nie dłużnej niż 7 minut. Teraz do proponowanego rozkładu swoje uwagi mogą zgłaszać mieszkańcy.

Te zmiany mają wyjść pasażerom na dobre. W maju wprowadzone zostaną nowe rozkłady jazdy autobusów. Wskazano linie podstawowe, są to: 101, 104, 124, 126, które w szczycie jeździć będą co 15, a poza szczytem co 20 minut. Do tego dopasowano kursy i zmodyfikowano trasy innych linii, żeby gorzowianie nie czekali długo na przystankach.

Jeżeli na jednym odcinku mamy jedną linię co 15 minut i dwie co 30, to mamy piorunujący efekt. Rozkład jazdy został tak ułożony, że na przemian mamy co 7, 8 minut. Więc pasażer, który przyjdzie losowo na przystanek ma pewność, że nie będzie długo czekał na autobus - mówi Marcin Gromadzki z Public Transport Consulting, który przygotował raport.

Plan zakłada modyfikację m.in. tras linii 111, 121, 134. Zlikwidowana zostanie linia 137. Zmian jest więcej.

Jednocześnie rozpoczęły się konsultacje projektu przygotowanego przez firmę z Gdyni. Szczegółowe rozkłady jazdy poszczególnych linii znajdziecie na stronie gorzowskiego MZK. Tam też jest formularz kontaktowy. Uwagi mieszkańców będą brane pod uwagę, istnieje jeszcze możliwość modyfikacji projektu. Na wnioski mieszkańców urzędnicy czekają do 24 marca. Szczegóły na stronie gorzowskiego MZK w zakładce „Komunikaty”.

QUIZ. Koszmarne wpadki w scenariuszach polskich seriali! Zdobędziesz chociaż połowę punktów?

Pytanie 1 z 10
Ta bohaterka była w nieustającej ciąży. Widzowie pękali ze śmiechu, że brzuch jej nie rośnie... O kogo chodzi?
M jak miłość, odcinek 1650. Patrycja (Alżbeta Lenska), Łukasz (Jakub Józefowicz), Marysia (Małgorzata Pieńkowska)