Fotowoltaika - wiele rozwiązań

i

Autor: Materiały prasowe

W Lubuskiem powstała farma fotowoltaiczna! Znamy szczegóły inwestycji

2023-01-19 11:01

To kolejne, świetne wiadomości dla województwa lubuskiego. We wsi Żabice w powiecie słubickim powstała farma fotowoltaiczna. Projekt został dofinansowany z unijnych środków. Ile kosztowała?

Kilka dni temu informowaliśmy, że w województwie lubuskim powstanie farma fotowoltaiczna. Chodzi dokładnie o miejscowość Żabice w gminie Górzyca w powiecie słubickim. Teraz poznaliśmy więcej szczegółów tej inwestycji. - Firma Projekt Solartechnik przez blisko 6 lat będzie dostarczać spółce Respect Energy energię elektryczną z farm fotowoltaicznych w miejscowościach Żabice (Lubuskie) i Gniewino (Pomorskie), o łącznej mocy 22 megawatów. Do końca 2028 r. deklarowany wolumen sprzedaży wyniesie 130 gigawatogodzin - czytamy w PAP.

Jak czytamy w PAP, Respect Energy to jeden z największych niezależnych podmiotów na polskim rynku energii elektrycznej. Zajmuje się zarządzaniem energią pochodzącą tylko z odnawialnych źródeł. Firma kupuje zieloną energię od jej wytwórców i kieruje do odbiorców końcowych. Prowadzi też działalność w zakresie obrotu energią w Europie.

Kiedy rozpoczną się dostawy energii w Lubuskiem?

Dostawy energii z farm w Żabicach i Gniewinie rozpoczną się w marcu tego roku. Dla Respect Energy umowa z Projektem Solartechnik jest kolejnym tego typu kontraktem zawartym w ostatnich miesiącach.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, projekt Solartechnik specjalizuje się w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych, farmach wiatrowych, rozwiązaniach PV dla biznesu i sprzedaży gotowych elektrowni słonecznych. Firma, obecna na europejskim rynku OZE od 2006 r., ma doświadczenie w budowie, rozwoju i zarządzaniu farmami słonecznymi w Polsce oraz Anglii, Belgii, Francji, Niemczech, Rumunii i na Węgrzech. Obecnie w portfelu polskich projektów PV spółka ma przedsięwzięcia o łącznej mocy 2,7 gigawata, na różnym etapie zaawansowania. Od maja 2021 r. firma jest częścią Grupy Famur i TDJ

Sonda
Czy to dobra inwestycja w tym miejscu?