Robot-wilk w Japonii

i

Autor: pixabay.com

robot

W Japonii stworzono specjalnego robota-wilka. Ma odstraszać największe zwierzęta!

2023-09-28 9:23

Japończycy wymyślili kolejne urządzenie, które wkrótce może opanować rynek. To robot-wilk, który ma za zadanie odstraszać niedźwiedzie od ferm hodowlanych i pól golfowych. Na jakiej zasadzie on działa? O tym poniżej.

Sztuczny wilk jest jak imitacja prawdziwego zwierzęcia, umieszczona na ruchomej platformie. Kiedy platforma porusza się po terenie, "wilk" obraca głową, a z głośników ukrytych pod jego brzuchem słychać głośne wycie.

Sztuczna głowa ma dokładnie taki sam kształt otwartego pyska jak prawdziwego wilka, z widocznymi dużymi kłami i czerwono świecącymi oczami. Na końcu ogona znajduje się migający reflektor oślepiającym światłem.

Jak pisze PAP, pierwotnie stworzono tego sztucznego wilka, aby odstraszać dzikie zwierzęta od gospodarstw rolnych. Jednak teraz lokalne władze i zarządcy autostrad oraz pól golfowych również go wykorzystują. Jak pokazują nagrania BBC, ten sztuczny wilk jest bardzo skuteczny - dzika fauna szybko ucieka w popłochu, ukrywając się w zaroślach i drzewach.

Zobaczcie jeden z robotów, który porusza się w Polsce! Poniżej ciekawa galeria

Według japońskiego nadawcy NHK, we wrześniu tego roku ministerstwo środowiska ogłosiło, że liczba ataków niedźwiedzi jest najwyższa od 2007 roku. Niedźwiedzie coraz częściej pojawiają się w dzielnicach mieszkalnych, szukając pożywienia, co wynika z braku naturalnego pożywienia.

Jeśli spotkasz niedźwiedzia, zaleca się zachować spokój i powoli się oddalać, nie rzucając się w panice do ucieczki.

Robot Kasia rozwozi jedzenie w Lesznie