Gorzów: szpital

i

Autor: SG Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.

Zdrowie

W gorzowskim szpitalu będzie poradnia kardiochirurgiczna. Kiedy?

2024-02-20 15:56

Przepisy nie pozwalają, żeby gorzowska kardiochirurgia uzyskała teraz kontrakt NFZ. Dlatego powołuje się poradnię kardiochirurgiczną. Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił już konkurs na finansowanie. Dzięki temu w gorzowskiej lecznicy będzie można prowadzić usługi kardiochirurgiczne.

Poradnia kardiochirurgiczna zamiast oddziału. Przynajmniej na razie. To pomysł, żeby procedury kardiochirurgiczne wykonywane w gorzowskim szpitalu miały finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Zespół kardiochirurgów pracuje w lecznicy przy Dekerta od marca ubiegłego roku. Do tej pory wykonali 112 zabiegów, mimo że oddział nie ma kontraktu. Cały kłopot z pieniędzmi z NFZ-u wynika z tego, że gorzowska kardiochirurgia nie jest ujęta w planach województwa lubuskiego. To można zmienić dopiero od stycznia 2025 roku.

Mam nadzieję, że wcześniej niż 1 stycznia 2025 roku będzie można zakontraktować te usługi. To zależy od postępowania NFZ w tej sprawie. Na ten moment w ramach poradni, natomiast nas interesuje otworzenie pełnego oddziału kardiochirurgicznego, który tak naprawdę jest. Nam chodzi o kontrakt z NFZ - mówi Marek Cebula, wojewoda lubuski.

Kiedy uruchomiona będzie poradnia kardiochirurgiczna w gorzowskim szpitalu?

NZF ogłosił już konkurs na poradnię kardiochirurgiczną. Władze gorzowskiego szpitala liczą, że ruszy ona w maju lub czerwcu.

Quiz. Te teleturnieje zyskały miano legendarnych. Pamiętasz ich zasady?

Pytanie 1 z 12
Prowadzący Awanturę o kasę Krzysztof Ibisz przed licytacją zawsze pobierał od każdej drużyny pieniądze. O jakiej kwocie mowa?