Policjant

i

Autor: www.lubuska.polijcja.gov.pl

POLICJA

W gorzowskiej policji brakuje funkcjonariuszy. Ile jest wakatów?

2024-04-03 14:53

Polska policja już od dłuższego czasu mierzy się ze sporymi brakami kadrowymi. Wakaty są praktycznie wszędzie i co rusz trwają nabory na nowych funkcjonariuszy. Podobna sytuacja jest w tej chwili również w Gorzowie.

W Polsce brakuje policjantów. Sytuacja jest poważna

Sytuacja w polskiej policji nie wygląda zbyt dobrze. Wciąż brakuje funkcjonariuszy i jest ogromny problem z naborem nowych osób chętnych do służby. Na 2024 rok jest 108 909 etatów, z kolei zatrudnionych osób jest 96 698.

Wakat wynosi więc 10 411 etatów, co stanowi 9,74 procent" poinformował Czesław Mroczek, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Skąd taka sytuacja? Powodów jest kilka, wśród nich znaczny spadek wiarygodności i zaufania społecznego do policji. Garnizony nie ustają jednak w poszukiwaniach i regularnie prowadzone są nabory nowych funkcjonariuszy.

Wakaty w gorzowskiej policji

Podobnie sytuacja wygląda w garnizonie gorzowskim. Na tę chwilę jest aż 70 wakatów, a to oznacza, że chętni do pracy mogą się zgłaszać.

Zanim jednak wstąpi się w szeregi policji, trzeba przejść odpowiednie testy psychologiczne i sprawnościowe, a także odbyć niezbędne szkolenie. W Gorzowie co miesiąc organizowane są specjalne zajęcia przygotowujące do testu sprawności fizycznej - każdy chętny może przyjść i sprawdzić swoje umiejętności, a także skorzystać z rad doświadczonych policjantów. Najbliższe takie testy odbędą się:

  • 05, 12, 19 kwietnia o godzinie 13:00 w hali spor AJP przy ulicy Chopina 52
  • 08, 15, 22, 29 kwietnia o godzinie 11:00 w hali sportowa OSiR przy ulicy Słowiańskiej 1.

Aby wziąć udział w zajęciach, nie jest potrzebne wcześniejsze zgłoszenie.

Efektowne ćwiczenia lubuskich kontrterrorystów

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest trudna?
Policjanci uratowali z wody mężczyznę