Wizualizacja napisu I Love Gorzów

i

Autor: Urząd Miasta Gorzowa

MIASTO

W Gorzowie w końcu powstanie napis "I Love Gorzów". Znamy koszt inwestycji

2023-07-18 12:15

Na terenach błoni nadwarciańskich przy ulicy Fabrycznej pojawi się podświetlany napis „I love Gorzów". Jest to rezultat projektu wybranego przez mieszkańców Gorzowa w ramach głosowania nad alokacją środków z Budżetu Obywatelskiego.

Jak będzie wyglądał napis "I Love Gorzów"? Wizualizacja

Planowany napis "I love Gorzów" zostanie utworzony z białych liter o wysokości 2 metrów, rozciągających się na długość 18,5 metra. Litery będą wykonane ze stali i pomalowane na kolor biały. Wstępną wizualizację możecie zobaczyć na zdjęciu, które jest przypięte do artykułu.

Największe koszty będą związane z instalacją solarną w kształcie drzewa, które będzie oświetlać napis i jego najbliższe otoczenie w kilku kolorach. Energię do oświetlenia będą dostarczać panele fotowoltaiczne zainstalowane w liściach drzewa, a następnie magazynowana w akumulatorach znajdujących się w bazie drzewa.

Oprócz oświetlania napisu i otoczenia, energia generowana przez panele fotowoltaiczne będzie również dostępna do bezpłatnego ładowania telefonów.

Ile będzie kosztować inwestycja na nadwarciańskich błoniach? Znamy kwotę!

Firmą, która wygrała przetarg na instalację oświetlonego napisu, jest Uniguard Security System z Trzebini. Zaproponowali oni wykonanie projektu za kwotę 418 320 zł, co jest o 1 564 zł mniej niż przewidziane środki z Budżetu Obywatelskiego na ten cel.

Gorzów ma swojego Neptuna. Zamiast trójzębu... hulajnoga
Sonda
Czy powstanie "I Love Gorzów" w tym miejscu to dobry pomysł?