I love Gorzow

i

Autor: UM wizualizacja

ATRAKCJE

Świecącego napisu I LOVE GORZÓW na razie nie będzie. Dlaczego?

2023-05-11 12:40

Wszystko wskazuje na to, że podświetlany napis "I <3 Gorzów", który ma się znaleźć na brzegu Warty, na razie jeszcze nie doczeka się realizacji. Urzędnicy unieważnili właśnie przetarg na instalację drzew solarnych, które miałyby go zasilać. Dlaczego?

To już kolejny przetarg dotyczący tej inwestycji, który zakończył się fiaskiem. Wcześniej żadna firma nie chciała się podjąć tego zadania, a teraz co prawda zgłosiło się dwóch wykonawców, ale ich oferty zostały odrzucone.

Przypomnijmy: do przetargu swoje oferty wysłały firmy z Trzebini i z Kórnika. Tylko propozycja wykonawcy z Trzebini mieściła się w kwocie, którą na ten cel mógł przeznaczyć urząd miasta. Do zagospodarowania jest bowiem ponad 419 tysięcy złotych, a firma oferowała ponad 414 tysięcy złotych. Niestety, oferta została odrzucona z uwagi na braki formalne.

Jeśli chodzi o wykonawcę z Kórnika to tutaj proponowana kwota znacząco przewyższała możliwości budżetowe miasta. Opiewała na ponad 693 tysiące złotych.

Przetarg unieważniony - co dalej?

Napis "I <3 Gorzów", który docelowo stanie na błoniach przy ulicy Fabrycznej, to zadanie wybrane w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Od tamtej pory urzędnicy szukają wykonawcy, który zajmie się montażem zarówno samego napisu jak i drzew solarnych, które będą go zasilać. Napis będzie bowiem podświetlany różnymi kolorami.

Z uwagi na unieważnienie przetargu urzędnicy w najbliższym czasie będą ogłaszać kolejny. Niestety, ze względu na to, że środki przeznaczone na realizację tego zadania pochodzą z Budżetu Obywatelskiego nie ma możliwości dołożenia do niego pieniędzy. Trzeba więc liczyć na to, że następnym razem znajdzie się wykonawca, który zaproponuje korzystną cenę, a jego oferta spełni wszystkie wymogi formalne.

Sonda
Lubisz życie w Gorzowie?
Tak się bawią Hindusi w Warszawie. Święto Światła DIVALI