Muzeum Lubuskie

i

Autor: Muzeum Lubuskie / Facebook.com

KULTURA

Noc Muzeów 2023 w Gorzowie. Czas na zwiedzanie! Kiedy i co się będzie działo?

2023-05-11 12:40

Coraz większymi krokami zbliża się Noc Muzeów, do której w tym roku ponownie dołączy Gorzów. Mieszkańcy będą mieli okazję bezpłatnie podziwiać muzealne zbiory i tematyczne ekspozycje. A to wszystko w wyjątkowym, wieczornym klimacie!

Czym jest Noc Muzeów?

Noc Muzeów to ogólnopolska impreza kulturalna, podczas której w godzinach nocnych otwarte są wybrane muzea, galerie i inne instytucje kultury. Często organizowane są też różnego rodzaju atrakcje tematyczne, które mają zachęcić mieszkańców do odwiedzin: specjalne wystawy, poczęstunki czy warsztaty.

Sama idea Nocy Muzeów narodziła się w Niemczech. Pierwszy raz zorganizowana została w 1997 roku w Berlinie i od tamtej pory zaczęły do niej dołączać również inne miasta z całej Europy.

Noc Muzeów 2023 w Polsce organizowana będzie z 13 na 14. maja. Ale nie wszystkie miasta dołączają w tym samym terminie. W niektórych miejscach, wydarzenia odbywa się później.

Noc Muzeów 2023 w Gorzowie

Gorzów nieco wyłamał się z szeregi i tutaj Noc Muzeów zaplanowano na 20. maja. Po raz kolejny głównym organizatorem będzie Muzeum Lubuskie, które na razie nie zdradziło jeszcze atrakcji, jakie będą czekać na mieszkańców. Więcej informacji będziemy mieli w piątek (12.05) kiedy to zorganizowana zostanie konferencja na ten temat.

Z pewnością jednak swoje drzwi dla mieszkańców otworzy Spichlerz, Zespół Willowo-Ogrodowy przy ulicy Warszawskiej oraz Muzeum Grodu Santok w Santoku. Spichlerz zaprasza w godzinach od 19:00 do 00:00, kompleks przy Warszawskiej od 17:00 do 00:00, a gród w Santoku od 17:00 do 23:00. Co tam będzie? Tego dowiemy się już niedługo.

Sonda
Lubisz zwiedzać muzea?
Autobusy na Placu Defilad zrobiły totalną furorę! Wielkie atrakcje w Noc Muzeów