Gorzów: iluminacja

i

Autor: SG Świąteczna iluminacja na Starym Rynku (fot. archiwum).

W Gorzowie święta bez świątecznych lampek?

2022-09-23 17:00

Wysokie ceny energii elektrycznej mogą spowodować, że w tym roku świąteczna iluminacja nie rzuci gorzowian na kolana. W ramach oszczędności ma być zredukowana do minimum.

Czy na święta Gorzów rozbłyśnie? Urzędnicy zastanawiają się, czy w tym roku w mieście będzie świąteczna iluminacja. Wszystko przez wysokie ceny prądu. ​Miasto szuka oszczędności, chce wyłączyć część lamp ulicznych, a bożonarodzeniowe lampki, to dodatkowe zużycie energii.

Mieliśmy zaplanowany budżet na świąteczne dekoracje, ale przy obecnych cenach prądu jest on zdecydowanie za mały. Nie ma jeszcze ostatecznych decyzji, ale przeważa się szala na ograniczenie świątecznej iluminacji do minimum - mówi Marta Liberkowska, dyrektor wydziału promocji i informacji.

Gorzów: iluminacja

i

Autor: SG Świąteczne oświetlenie na ul. Sikorskiego (fot archiwum).

Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy: na Starym Rynku staną sanie Mikołaja i to właściwie będzie wszystko, jeżeli chodzi o świąteczną iluminację. W mionowych latach dekoracji, szczególnie w centrum i na popularnym Kwadracie było zdecydowanie więcej. Przypomnijmy: miasto poznało nowe ceny prądu. Wzrost jest ogromny. W tym roku koszt energii to 6 mln zł, w przyszłym rachunek opiewać ma na 25 mln zł.

QUIZ. Najwięksi uwodziciele polskich seriali! Który z nich złamał ci serce?

Pytanie 1 z 11
Przystojny, bogaty i podły. Uwiódł byłą prostytutkę i traktował ją jak swoją niewolnicę. To oczywiście...