Kominy

i

Autor: Gdańsk.pl

W Gorzowie rośnie liczba pożarów instalacji kominowych. Dlaczego?

2022-11-17 15:59

Statystyki straży pożarnej nie pozostawiają złudzeń. W tym sezonie, czyli od 1 września odnotowano 50 takich zdarzeń. Rok temu, w analogicznym okresie, strażacy do pożarów kominów wyjeżdżali 39 razy.

Nie chcemy pożaru, zadzwońmy po kominiarza. Od września gorzowscy strażacy wyjeżdżali już 50 razy do pożarów kominów i instalacji cieplnych. To zdecydowanie więcej niż rok temu, kiedy takich akcji mieli 39. Głównym powodem są nieczyszczone kominy i przewody wentylacyjne. Robi się coraz chłodniej, więc coraz więcej mieszkańców zacznie używać swoich pieców. Zanim zaczniemy palić, zgłośmy się do kominiarza, żeby przeczyścił komin i usunął sadzę.

Szkody wyrządzone palącą się sadzą w kominie są dużo wyższe niż opłata za przegląd lub czyszczenie instalacji kominowej. To nie tylko koszty naprawy, ale także realne zagrożenie dla mieszkańca - mówi Bartłomiej Mądry, z gorzowskiej straży pożarnej.

Strażacy przypominają, że okresowe przeglądy i czyszczenie instalacji kominowej są obowiązkowe. Warto także zaopatrzyć się w czujki dymu i czadu. Urządzenia kosztują niewiele, a mogą uratować życie.

Nieznane auta PRL

Pytanie 1 z 10
Trzydrzwiowe nadwozie, płyta podłogowa z Fiata 125p i przegrana konkurencja z Polonezem. Ten model nigdy nie trafił do produkcji, a nazywał się...
FSO Ogar