Węgiel

i

Autor: Unsplash

Gorzów: Oszuści tym razem mają metodę na węgiel. Apel policjantów

2022-11-17 12:06

Lubuscy policjanci w ostatnim czasie otrzymują wiele telefonów zwłaszcza od starszych ludzi, którzy są kuszeni zakupem węgla i szybkiej wpłaceniu zaliczki. To mogą być oszuści. Jest wyraźny apel funkcjonariuszy.

Oszuści grasują w Lubuskiem. Apel funkcjonariuszy

Węgiel, to w tej chwili towar deficytowy. Każdy, kto ma gospodarstwo, musi się zaopatrzyć w tego typu paliwo. Oszuści również nie śpią i chcą to wykorzystać.

- Ostrzegamy, aby nie nabierać się na zmyślone historie. Jeśli już, to żeby wielokrotnie weryfikować źródło takich informacji - ostrzega na antenie TVP3 Gorzów Marcin Maludy z lubuskiej policji.

Funkcjonariusze przede wszystkim kładą nacisk na unikanie szybkich wpłat pieniędzy, czy zaliczek na różnego rodzaju fikcyjne konta, bo z reguły tego rodzaju transakcje są bezzwrotne i mieszkańcy mogą strać 2-2.5tys. zł.

- Przestrzegamy jako Lubuscy policjanci przed tego typu ofertami. Zdajemy sobie sprawę, że tego rodzaju paliwo jest niezwykle cenne i potrzebne, ale musimy mieć głowę na karku, aby nie stać się ofiarą oszustwa - dodaje.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?