gorzów rodzina zastępcza

i

Autor: pexels.com/Vidal Balielo Jr. zdjęcie ilustracyjne

Sprawy społeczne

W Gorzowie rodzin zastępczych jak na lekarstwo. ​Zgłoś się!

2024-03-06 16:09

Wsparcia potrzebuje Centrum Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Gorzowie, ale nie tylko. Problem jest na większą skalę. Gorzowskie centrum prowadzi trzy placówki- dwie przy Kazimierza Wielkiego i jedną przy Puszkina. Przebywa w nich ponad 40-cioro dzieci w różnym wieku.

W gorzowskich domach dziecka życie toczy się jak u rodziny, z radościami i troskami. Część podopiecznych ma kontakt ze swoimi biologicznymi rodzicami, inni niestety nie. Rodzinnego wsparcia i ciepła potrzebują zwłaszcza maluchy. Opieka i wychowanie to wyzwanie. Rodziny zastępcze są bardzo potrzebne.

- Ucieszyłoby nas, gdybyśmy pozyskali 4-5 rodzin zastępczych. Jest to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Rodziny zostaną wyposażone w całą wiedzę na ten temat, odbywają się kursy przygotowawcze. rodzina dba o rozwój edukacyjny dziecka, jego pasji i zamiłowań. Zachęcam- mówi Beata Wykrzykacz, dyrektor  Centrum Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Gorzowie.

gorzów dom dziecka Kazimierza 1

i

Autor: google maps Jednak z placówek dla dzieci przy Kazimierza Wielkiego 44.

Oprócz rodzin zastępczych ważną rolę odgrywają rodziny zaprzyjaźnione. Najczęściej dzieje się tak, że w szkole przy w przedszkolu maluchy zaprzyjaźniają się z rówieśnikami i właśnie ich rodzicami.

Po wszelkie szczegóły dotyczące pieczy zastępczej trzeba się zgłosić do Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie. Ma ono siedzibę przy ul. Walczaka 42 w Gorzowie.

LEGO Icons Średniowieczny rynek! Tak wygląda odświeżona wersja słynnego zestawu LEGO Castle

Planszówki z PRL. QUIZ. W te gry graliście w dzieciństwie! Pamiętacie ich zasady?

Pytanie 1 z 10
Gra, w której podnosimy kolorowe patyczki bez dotykania innych patyczków to...