Na deptaku pojawiły się już pierwsze drzewka.

i

Autor: Przemek Mazurek

W Gorzowie powstaje nowy skwer. Trafią tam drzewa z donic, z deptaku przy Sikorskiego

2022-11-25 14:08

30 klonów tatarskich zamiast w betonowych donicach rosnąć będzie w ziemi. Drzewa ozdobią skwer tworzony przy pętli tramwajowej przy ul. Kostrzyńskiej. W samym centrum miasta też ma być więcej zieleni.

Klony tatarskie pojawią się przy Kostrzyńskiej w Gorzowie. Drzewa zostaną przesadzone z donic, które ustawione były na deptaku przy ul. Sikorskiego. 30 sztuk teraz będzie rosło na nowo utworzonym skwerze przy pętli tramwajowej przy Kostrzyńskiej. Sadzenie odbędzie się w sobotni (26.11) poranek. Urzędnicy zapowiadają także kolejne nasadzenia w centrum miasta.

Obejmie to przestrzeń od wiaty rowerowej przy ul. Hejmanowskiej do ul. Strzeleckiej. Będzie to nowy, zielony obszar. Posadzone zostaną krzewy i trawy, a w tych miejscach, gdzie nie będzie to kolidowało z podziemnymi sieciami, posadzone zostaną drzewa - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

To są plany na przyszły rok.

Donice, w których rosły drzewa wypełnione zostaną świątecznymi dekoracjami. Wykonane one zostaną z gałązek świerkowych, jodłowych i sosnowych oraz derenia w odcieniach czerwieni. Dekorowanie miasta rozpocznie się z początkiem grudnia.

Kapsle, chłopek, zaczarowany berek, krowa. Czy pamiętasz jeszcze zasady tych gier? [Quiz]

Pytanie 1 z 10
Ile pól do skakania miał popularny chłopek?