Kontrole taksówek i pojazdów na aplikacje

i

Autor: KMP w Gorzowie

W Gorzowie policja kontrolowała kierowców taksówek

2023-01-29 9:03

Funkcjonariusze kilku służb przeprowadzili wspólne działania, podczas których szczegółowej kontroli poddawano kierowców, realizujących przejazdy na aplikację i taksówki. Mundurowi zatrzymali kilka dowodów rejestracyjnych, a jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Gorzowscy policjanci ruchu drogowego dobrze przygotowali się do nocnych działań. W piątek, 27 stycznia po zmierzchu funkcjonariusze rozpoczęli kontrole taksówek, a także kierowców realizujących przewozy na aplikację. Do działań dołączyli funkcjonariusze z Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Kilkudziesięciu mundurowych skupiało się na bezpieczeństwie pasażerów taksówek.

- Służby działały, by nie dochodziło do wykroczeń i przestępstw. Funkcjonariusze sprawdzali stan techniczny pojazdów i przewidziane w prawie niezbędne wyposażenie. Kierowcy poddawani byli szczegółowej kontroli. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości i dokumenty, w tym posiadanie odpowiedniej licencji na przewóz osób. W przypadku cudzoziemców przeprowadzono kontrolę legalności pobytu na terenie Polski - mówi Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Podczas nocnych działań skontrolowano niemal 100 kierujących i ich auta. Funkcjonariusze zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdów. Ponad 20 kierujących nie posiadało obowiązkowego wyposażenia. Odnotowano także dwa naruszenia ustawy o transporcie drogowym i w związku z tym będą prowadzone postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę.

Sonda
Czy wierzysz, że SILNE MROZY powrócą do Polski?