gorzów punkt ukraina 1

i

Autor: materiały LUW Gorzów Pierwsze ukraińskie rodziny pojawiły się w Gorzowie.

W Gorzowie działa Punkt Informacyjny dla Uchodźców

2022-03-03 16:16

Po informacje przydatne uchodźcom do Lamusa. Gorzowski magistrat zorganizował punkt wsparcia dla osób z Ukrainy, w budynku dawnego „Lamusa” przy ul. Sikorskiego 5.

Znajdą oni tu pomoc w zakresie organizacji życia w mieście. Od podstawowych danych i kontaktów zakresie ochrony zdrowia, miejsc dla dzieci w przedszkolach i szkołach na terenie Gorzowa, po oferty pracy czy instytucji i firm, które oferują lokale. Nie jest to jednak typowy punkt rejestracyjny taki jaki działa na dworcu - wyjaśnia Wiesław Ciepiela z magistratu.

Osoby , które potrzebują informacji , wsparcia mogą się tam zgłosić. Oczywiście niezależnie od tego, że istnieje też punkt na dworcu , do którego tez zachęcam do kontaktu bo on jest punktem podstawowym, legalizującym pobyt - dodaje Ciepiela.

Punkt działa od poniedziałku do piątku, od 8.30 do 15.00. Do godziny 22 działa specjalny telefon: 697 662 349. Punkt zorganizowany został przy współpracy z Fundacją Integracji i Rozwoju Cudzoziemców w Polsce. Wsparcia w nim udzielać będą Magdalena Sielska i Daria Lukianova oraz wolontariusze. Szczegóły na stronie miasta.

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Specjalista ekonomiczny: Świat poradzi sobie bez Rosji, Rosja bez świata nie